„Łowcy głów” zatrzymali lidera grupy przestępczej

„Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poszukiwali 51-latka, skazanego na 10 lat więzienia za udział  w zorganizowanej grupie przestępczej.  Gang, którego był jednym z liderów działał w latach 1998 do 2006 w Krakowie i zajmował się udzielaniem pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości. Z uwagi na fakt, że odsetki od tych kwot rosły w błyskawicznym tempie, pożyczkobiorcy nie byli w stanie spłacić zadłużenia. Wtedy członkowie siatki przestępczej przejmowali zastawione domy, działki. Osoby, które dobrowolnie nie godziły się na przekazanie swej własności , byli do tego zmuszani przemocą.
Wojciech B był jednym z liderów gangu, a także zastępował i  ochraniał szefa grupy. Skazany od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym, po tym, jak nie zgłosił się do odsiadki w zakładzie karnym.


Intensywne czynności operacyjne doprowadziły małopolskich tropicieli osób poszukiwanych do jednej z posesji na Podhalu, gdzie poszukiwany ukrywał się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Kryminalni objęli obserwacją budynek mieszkalny i przyległy teren. Około godz. 20, gdy z garażu wyjeżdżało audi, przystąpili do działania. Zatrzymali 50 –letniego kierującego tym pojazdem. Równocześnie policjanci weszli do domu, gdzie na piętrze zatrzymali poszukiwanego lidera gangu.  51-letni przestępca oglądał telewizję i był zaskoczony odkryciem jego kryjówki oraz policyjną akcją, nie stawiał oporu. Policjanci rozpoznali go pomimo, iż nieco zmienił wizerunek.  Obaj zatrzymani  zostali przewiezieni do małopolskiej komendy.


Zatrzymany 50-latek  z Podhala, który dostarczał poszukiwanemu jedzenie i inne niezbędne produkty  usłyszał dziś zarzut pomocnictwa w ukrywaniu poszukiwanego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 51-letni gangster, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności