Krakowscy policjanci zorganizowali akcję [zdjęcia]

Krakowscy policjanci zorganizowali akcję [zdjęcia]

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień Babci, natomiast jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali akcję skierowaną do osób starszych, która miała na celu przekazanie informacji o najczęstszych działaniach oszustów, którzy podszywając się pod wnuczka bądź policjanta wyłudzają pieniądze od seniorów.

Podczas dzisiejszych działań prawdziwi policjanci w rejonie pętli tramwajowych i autobusowych, na przystankach oraz w środkach komunikacji miejskiej rozdawali krakowskim seniorom kalendarze oraz ulotki informacyjne. Jednocześnie mundurowi ostrzegali przed osobami, które w rozmowie telefonicznej podają się np. za wnuczka pilnie potrzebującego pomocy finansowej bądź za rzekomego policjanta, który prowadzi tajną akcję skierowaną przeciwko oszustom, chcącym okraść konto bankowe. Tymczasem manipulując swoim rozmówcą wyłudzają znaczne sumy pieniędzy, będące niejednokrotnie dla seniora oszczędnościami jego życia.

Oszuści nie ustają w swoich działaniach, dlatego tak ważne są tego typu akcje profilaktyczne dedykowane osobom starszym. Jak wskazują sami seniorzy, niejednokrotnie dzięki właśnie takim akcjom informacyjnym i zdobytej w ten sposób wiedzy o działaniach przestępców, nie dali się nabrać na „sztuczki” fałszywych wnuczków i policjantów.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i jak mówili sami seniorzy jest niezwykle potrzebna.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności