Kraków otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł

Kraków otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł

Kraków uzyskał tytuł laureata w konkursie, organizowanym przez pełnomocnika rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, pn. „Gmina na Medal #SzczepimySię” – informuje Urząd Miasta Krakowa.

W ramach konkursu Kraków znalazł się wśród 15 gmin z całej Polski, które do końca 2021 roku osiągnęły wymagany poziom 67 proc. mieszkańców zaszczepionych pełną dawką szczepienia.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w proces szczepień oraz aktywności miasta w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19, Kraków znalazł się na 13 miejscu tego zestawienia.

Zgodnie z zasadami organizacji i przebiegu konkursu „Gmina na Medal #SzczepimySię”, Kraków otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Miasto zobowiązane jest przeznaczyć te wydatki na zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

69 proc. krakowian przyjęło dwie dawki szczepionki

Aktualnie ponad 557 tys. krakowian zostało już zaszczepionych przeciw COVID-19 przynajmniej jedną dawką. To 71 proc. mieszkańców. Natomiast blisko 69 proc. osób przyjęło już obie dawki.

Przypomnijmy, najliczniej zaszczepioną grupą mieszkańców w Krakowie są seniorzy powyżej 70. roku życia. W tej grupie wiekowej podwójną dawkę szczepionki przyjęło ponad 100 tys. osób – to 93 proc. Na drugim miejscu nadal pozostają młodsi krakowianie od 20 do 39 lat – 81 proc.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności