Kaufland przygotowuje się na nowelizację ustawy

Kaufland przygotowuje się na nowelizację ustawy

1 lutego br. w życie wejdą nowe regulacje, które przewidują m.in. obniżenie stawki podatku VAT na wybrane artykuły spożywcze, paliwo i energię. Na produkty w niższych cenach mogą liczyć klienci sieci Kaufland – detalista deklaruje obniżkę cen ponad 15 000 artykułów.

Obniżki cen obejmą tysiące wybranych produktów spożywczych – tych, po które kupujący sięgają najczęściej. Od 1 lutego tańsze będą m.in. mięso, ryby, produkty mleczarskie, jaja, makarony, warzywa, owoce czy pieczywo.

Każdego dnia pracujemy nad tym, aby ułatwić klientom codzienność, oferując im szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach. W ten sposób mogą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Przygotowujemy się na nadchodzącą zmianę podatku VAT i dopasowujemy ceny ponad 15 000 artykułów  – wyjaśnia Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Zmianą zostaną objęte wszystkie produkty oferowane przez sieć Kaufland, których dotyczy obniżka podatku VAT.

Również Carrefour obniża ceny ponad 18.500 produktów w związku z obniżką VAT i proaktywnie dodaje do tej listy 1000 najczęściej kupowanych przez klientów.

Natomiast Auchan obniży ceny o VAT na ponad 20 tysiącach produktów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności