Jesteś na kwarantannie? Taką pomoc możesz uzyskać od miasta

Jesteś na kwarantannie? Taką pomoc możesz uzyskać od miasta

Jesteś na kwarantannie? Taką pomoc możesz uzyskać od miasta.

Osoby przebywające w kwarantannie na terenie Krakowa, potrzebujące wsparcia w formie żywności, mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:

  • telefonicznie pod numerem 887 202 946 – przez siedem dni w tygodniu w godz od 10.00 do 14.00
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej: kontakt@mops.krakow.pl – od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30–13.00.

Zakupy dla seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi usługę „Zakupy dla seniora” adresowaną do mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 60. roku życia, którzy zamieszkują samotnie bądź z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością.

W ramach usługi pracownicy ośrodka robią zakupy podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów. Przypominamy, że koszt zakupów pokrywa zainteresowany.

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 695 802 255 w środy i czwartki w godz od godz. 8.00 do 13.00.

Zamówienia zakupów są realizowane z podziałem na rejony i poniższym harmonogramem:

  • środa (z dostawą w czwartek): Bieżanów-Prokocim, Dębniki, Grzegórzki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze, Podgórze Duchackie, Stare Miasto, Swoszowice, Zwierzyniec
  • czwartek (z dostawą w piątek): Bieńczyce, Bronowice, Czyżyny, Krowodrza, Mistrzejowice, Nowa Huta, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Wzgórza Krzesławickie.

W wyjątkowych sytuacjach i po wcześniejszym uzgodnieniu dopuszcza się realizacje zamówień poza harmonogramem.

Pomoc psychologiczna

Sytuacja zagrożenia epidemicznego może być trudnym przeżyciem, wywołującym stres czy stany depresyjno-lękowe, dlatego przypominamy, że Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie udziela nieodpłatnego, telefonicznego wsparcia psychologicznego.

Zaproszenie do rozmowy z psychologami OIK kieruje zwłaszcza do chorych, samotnych, seniorów, osób objętych kwarantanną, a także do wszystkich, którzy źle znoszą sytuację odosobnienia, boją się o swoją przyszłość czy też czują się teraz opuszczeni i smutni.

Jeśli potrzebujesz porozmawiać i uzyskać pomoc specjalisty – zadzwoń pod numer telefonu: 12 421 92 82 czynny przez całą dobę. Dodatkowe informacje na profilu OIK na Facebooku.

Ośrodek uruchomił także całodobową linię telefoniczną dedykowaną małopolskiemu personelowi medycznemu. Pod numerem telefonu: 502 273 430 specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej udzielają pomocy psychologicznej osobom narażonym na długotrwały stres, wyczerpanie psychiczne oraz doświadczenia urazowe związane z pracą z osobami zakażonymi koronawirusem.

Mieszkańcy Krakowa mogą także uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne w Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej, umawiając się na konsultację z psychologiem lub terapeutą w jednym z czterech stacjonarnych punktów pomocy. Infolinia pod numerem telefonu: 572 882 200. Dodatkowe szczegóły tutaj.

INFOLINIA NFZ DOTYCZĄCA KORONAWIRUSA: 800 190 590.

Aktualne informacje o tym, co zrobić w przypadku podejrzenia koronawirusa, o testach na COVID-19, postępowaniu w przypadku kwarantanny i izolacji, szczepieniach przeciw COVID-19, a także obecnie obowiązujących ograniczeniach znajdują się na stronie internetowej gov.pl/koronawirus.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności