Interwencje straży pożarnej. IMGW nadal ostrzega

Strażacy w ostatnich godzinach nie mają spokojnej służby. Od godziny 24:00 w Małopolsce doszło do 142 wyjazdów do usuwania skutków porywistego wiatru.

Najwięcej interwencji miało miejsce na terenie Krakowa, oraz Wadowic, Wieliczki i Myślenic. Na szczęście nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Najczęstsze wyjazdy związane były z usuwaniem powalonych drzew, zniszczonych bilbordów. W kilku przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone pokrycia dachowe – informuje wojewoda Łukasz Kmita

Bez prądu jest 14840 osób – głównie z pow. krakowskiego, wielickiego, tarnowskiego, nowosądeckiego i nowotarskiego.

Strażacy apelują, aby usunąć z parapetów okien oraz balkonów ciężkie przedmioty. Zalecają też, aby nie parkować samochodów w pobliżu drzew, billboardów i słupów linii energetycznych. W czasie silnego wiatru spadające gałęzie mogą zagrażać bezpieczeństwu osób. 

Według Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie, w naszym regionie może wystąpić nadal silny wiatr o średniej prędkości od 45 do 55km/h, z porywami do 100 km/h z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe burze. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do godz. 23.00.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności