Al. 29 Listopada będzie nieprzejezdna

Al. 29 Listopada będzie nieprzejezdna

W nocy, 25 stycznia, od północy do godz. 4.00, zamknięta dla ruchu będzie aleja 29 Listopada pod wiaduktem kolejowym w rejonie ulicy Siewnej. Objazd dla samochodów wyznaczono ulicami Siewną, Mackiewicza i Opolską.

Operacja demontażu drugiego z przęseł starego wiaduktu kolejowego rozpoczęła się w poniedziałek, 24 stycznia. Przez kilka godzin wprowadzone było zawężenie jezdni po południowej stronie wiaduktu. W tym czasie montowany był specjalistyczny sprzęt do demontażu konstrukcji.

Same roboty wyburzeniowe prowadzone będą tej nocy. We wtorek, 25 stycznia, od północy do godz. 4.00 zamknięty będzie ruch kołowy na al. 29 Listopada pod samym wiaduktem. Kierowcy będą mogli skorzystać z trasy objazdowej wyznaczonej ulicami Siewną, Mackiewicza i Opolską. Ruch pieszy będzie przepuszczany przez uprawnionych pracowników po wschodniej stronie ulicy.

Po wykonaniu demontażu, na al. 29 Listopada zostanie przywrócony ruch samochodowy.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pracami swoją trasę zmieni linia nocna 917, która od ok. północy do godz. 4.00 będzie kursować objazdem: „Krowodrza Górka” – … – ul. Opolska, ul. Mackiewicza, ul. Siewna, al. 29 Listopada – … – „Górna Wieś Pętla”.

Przystanki „Imbramowska”, „Opolska Estakada”, „Dobrego Pasterza” pozostaną bez obsługi. Przystanek „Mackiewicza” w kierunku Górnej Wsi zostanie przeniesiony na ul. Mackiewicza. Na zmienionym odcinku trasy linia nie będzie obsługiwać żadnych przystanków.

Rozkład jazdy linii nr 917 nie zostanie zmieniony.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności