30. Finał WOŚP z krakowskimi przewodnikami

30 stycznia krakowscy przewodnicy zapraszają na spacery po Krakowie i zwiedzanie wystaw muzealnych. Przygotowali trasy po Starym Mieście, szlak krakowskich legend i muzyki Krakowa. Wspólnie z nimi poznacie historie krakowskich ulic, w tym np. ulicy Smoleńsk, oraz tereny dzielnicy Podgórze i dawnego obozu koncentracyjnego KL PLASZOW. Zapraszają również do muzeów, w tym Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie możecie zobaczyć często jedyne zachowane na świecie modele samolotów. Przewodnicy z FSP zabiorą Was także w miejsca, które na co dzień nie są dostępne. W śród zaplanowanych wydarzeń znajdziecie propozycje dla osób w każdym wieku. Szlak krakowskich legend to trasa przygotowana z myślą o dzieciach, którą można wygodnie przemierzyć także z wózkiem.

Zerknijcie też na Allegro, gdzie podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można licytować wycieczki z przewodnikami oraz dzieła-rękodzieła wykonane przez przewodników z Kuźni Talentów Przewodnickich. Znajdziecie tam przedmioty wyjątkowe, takie jak kolczyki origami czy lniana poduszka wypełniona łuską gryki.

– Chcemy wziąć udział w zaproponowanej przez Fundację WOŚP inicjatywie doposażenia oddziałów okulistyki dziecięcej i poradni okulistycznych. Wzrok to najważniejszy ze zmysłów człowieka. Jako przewodnicy miejscy codziennie zachwycamy się Krakowem i odbieramy go głównie tym zmysłem. Pamiętamy jednak również o osobach, które patrzą na Kraków „inaczej”. Od osób niewidomych i słabowidzących nawet my możemy dowiedzieć się o naszych mieście czegoś nowego. Dlatego podczas przygotowań do 30. Finału współpracujemy również z osobami z dysfunkcjami wzroku. Zapraszamy wszystkich – grajcie z nami, przewodnikami! – zachęca Ewa Chmielowska, koordynatorka akcji FSP dla WOŚP.

Przewodnicy z FSP grają wspólnie ze sztabem #1099 UM Krakowa i Muzeum Krakowa. Szczegóły planowanych przez nich wydarzeń znajdziecie na fanpage’u https://www.facebook.com/FSPdlaWOSP/ .

Tam również można zapisać się na wycieczki.

Więcej informacji:

www.facebook.com/FSPdlaWOSP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności