Zrobił „skok” na restaurację. Teraz odpowie przed sądem

W połowie listopada br. na terenie Krakowa miało miejsce włamanie do jednego z lokali gastronomicznych w rejonie Podgórza. Wówczas to nieznany mężczyzna pod osłoną nocy uszkodził dwoje drzwi wejściowych do lokalu, a następnie z jego wnętrza skradł znajdującą się w nim niewielką ilość gotówki oraz produkty spożywcze, powodując tym samym łączne straty o wartości ponad tysiąca złotych. 

Policjanci ustalili w toku dochodzenia, że mężczyzna, który stoi za włamaniem mieszka w  powiecie wielickim. 9 grudnia br. w godzinach porannych policjanci zapukali do jego drzwi, które po dłuższej chwili otworzył zaskoczony 50-latek. Wygląd mężczyzny odpowiadał rysopisowi włamywacza, którego zarejestrowała kamera podczas „skoku” na restaurację. W trakcie przeszukania budynku kryminalni ujawnili i zabezpieczyli odzież, w którą rabuś ubrany był podczas włamania.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany mężczyzna trafił do Komisariatu V Policji w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia cudzej rzeczy. Za popełnione przestępstwa 50-latek odpowie przed sądem za co grozi mu kara od roku  do 10 lat pozbawienia wolności.   

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności