Zimowa Ścieżka Zwiedzania w krakowskim ZOO

Krakowskie ZOO zaprasza małych i dużych na Zimową Ścieżkę Zwiedzania. W tym roku przygotowano specjalne atrakcje, które sprawią, że spacer po ZOO w zimowej odsłonie pozostawi was ze wspaniałymi wrażeniami. Od tego tygodnia dostępna jest już wyjątkowa, ilustrowana mapka ZOO, którą otrzymacie bezpłatnie w kasie lub u ochrony przy wejściu głównym. Mapka pomoże dotrzeć do zwierząt, które na śniegu i mrozie czują się jak ryba w wodzie: lisów polarnych, sów śnieżnych, tygrysów syberyjskich, wielbłądów czy panter śnieżnych. Przyjdźcie zaobserwować, jak przygotowują się do zimy.

Spacer po ZOO możecie połączyć z zabawą. Na odwrocie mapki znajdziecie zadania do wykonania, krzyżówkę i rebus (przyda się coś do pisania). Miłej zabawy!

Choć w sezonie zimowym goście ogrodu nie znajdą w ZOO wielu ciepłolubnych gatunków, które zniknęły z ekspozycji, i tak trzeba zaplanować wizytę na 2-3 godziny. Poza zwierzakami z chłodniejszych stref geograficznych, można odwiedzać egzotyczne gatunki w ogrzewanych obiektach: egzotarium, pawilonie zwierząt nocnych, małpiarni i żyrafiarni.

Mimo, że to nie ich strefa klimatyczna, to także zimą na wybiegach, przy ładnej pogodzie, będziecie mogli obserwować słonie, kangury czy zebry.

W żyrafiarni na gości czeka jedna z szopek eksponowanych w ramach akcji „Wokół szopki”. To  dzieło Mariana Dłużniewskiego z 1999 roku. Można ją oglądać do 31 stycznia.

Przez cały rok zapraszamy także na zwiedzanie z przewodnikiem i edukatorem. Obowiązują zapisy telefoniczne (tel: 12 425-35-51, 12 425-35-52, wew. 61) lub mailowe: dydaktyka@zoo-krakow.pl Zapraszamy!

Zimą w ZOO obowiązują obniżone ceny biletów. Normalny bilet kosztuje 20 zł, ulgowy 16 zł, rodzinny 60 zł. ZOO jest czynne w godz. 9-15. Kasy są do godz. 14.00.

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w pawilonach oraz dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności