Na czym polega telewizja internetowa?

Artykuł sponsorowany

Czy wiesz, czym jest telewizja internetowa? Jak działa i co musisz zrobić, aby móc z niej korzystać?

Telewizja online – co musisz wiedzieć?

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie otaczają nas na każdym kroku, bardzo istotnie wpływając na otaczającą nas rzeczywistość. Sprawia to, że zyskujemy o wiele większe możliwości rozrywki – znakomitym przykładem może być tu telewizja online, określana także jako telewizja internetowa lub telewizja przez internet. Już sama nazwa słusznie sugeruje, że jest to pewnego rodzaju połączenie tradycyjnej telewizji z internetem. Choć z telewizji online możemy korzystać już od pewnego czasu, to zdaniem większości ekspertów to właśnie jej rozwój jest przyszłością telewizji rozumianej całościowo.

Na czym zatem polega rewolucyjność telewizji internetowej? Choć różnic od tradycyjnej telewizji jest bardzo wiele, to praktycznie wszystkie wynikają ze zmiany kanału dystrybucji sygnały. W przeciwieństwo do telewizji znanej nam sprzed lat nośnikiem danych stała się tu sieć internetowa. Otwiera to przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Mało tego, w ramy telewizji internetowej wpisują się również szeroko rozumiane platformy streamingowe i platformy VOD.

Co jest potrzebne, aby korzystać z telewizji online?

W rzeczywistości odpowiedź na tak zadane pytanie jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Niezbędny jest oczywiście telewizor, dedykowane oprogramowanie oraz dostęp do szybkiego internetu. Oczywiście warto mieć dość dobre łącze internetowe, aby telewizja gwarantowała Ci odpowiednią jakość użytkowania. To bardzo istotne, gdyż wysoka transmisja danych zapewnia doskonały obraz i dźwięk oglądanych materiałów. Mało tego, tak naprawdę z telewizji online możesz korzystać wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu. Nie jest to zatem usługa ściśle przywiązana np. do Twojego miejsca zamieszkania. Dlatego też tak popularne staje się korzystanie z telewizji internetowej nie tylko na telewizorze, ale również innych urządzeniach, takich jak komputery przenośne, smartfony czy tablety. W praktyce sprawia to, że jeśli np. wybierasz się na wakacje lub na działkę, wcale nie musisz rozstawać się ze swoją telewizją. Wystarczy, że będziesz mieć tam dostęp do internetu oraz odpowiednie urządzenie, na którym obejrzysz wybrane przez siebie materiały. Prawda, że brzmi bardzo zachęcająco?

Na co jeszcze pozwala telewizja online?

Telewizja internetowa ma znacznie więcej zalet niż te, które wymieniliśmy do tej pory. Pamiętajmy, że telewizja online to chociażby wszelkiego typu serwisy VOD i platformy streamingowe. Uzyskując do nich dostęp, możesz oglądać filmy, seriale czy dokumenty na ustalonych przez serwis zasadach. Sama płatność z reguły nie jest wysoka i pokrywa się ją w formie comiesięcznego abonamentu lub opłaty za wypożyczenie danego tytułu np. na 48 godzin.

Warto tu zwrócić uwagę na główną ideę serwisów VOD. Otóż dzięki nim w pewnym sensie stajesz się dyrektorem swojego prywatnego kina. To Ty decydujesz, co obejrzysz i kiedy to zrobisz. Reklamy nie będą już więcej zakłócały Twojego seansu, a oglądanie w dowolnym momencie możesz przerwać i powrócić do niego później. Co więcej, biblioteki VOD są stale rozszerzane o wciąż nowe tytuły, dzięki czemu z pewnością nigdy nie zabraknie materiałów do oglądania. Znajdziesz tu zarówno najnowsze, światowe i polskie premiery, jak i filmy czy seriale, które na stałe weszły już do kanonów kina. Nie ulega wątpliwości, że telewizja online to przyszłość, która dzieje się dziś – i już teraz możesz z niej korzystać niemal bez ograniczeń!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności