Jechali samochodem i wymachiwali maczetami, drewnianymi pałkami i bronią

2 grudnia, około godziny 13, dyżurny wielickiej policji otrzymał informację od 22-letniego mężczyzny jadącego samochodem, że pojazdem Mitsubishi jedzie za nim trzech mężczyzn, którzy grożą mu, wymachując przez okno maczetami, drewnianymi pałkami oraz pistoletem. Wcześniej, ci sami mężczyźni mieli go gonić pieszo, ale udało mu się uciec do swojego mieszkania. Po pewnym czasie pokrzywdzony wsiadł do auta aby dojechać do pracy ale okazało się, że sprawcy nie odpuścili i teraz gonili go samochodem. Zdarzenie miało mieć miejsce w centrum Wieliczki.
 
Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, wydziału kryminalnego oraz dzielnicowych. Funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd na ul. Kościuszki i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, podjęli próbę zatrzymania go. Kierujący Mitsubishi nie reagował jednak na polecenia funkcjonariuszy i próbował uciec. Kiedy oddalający się pojazd wjechał na rondo, jeden z pasażerów otworzył drzwi i uciekł. W tym momencie policjanci zajechali drogę podejrzanemu pojazdowi i zatrzymali pozostałych dwóch mężczyzn.  19- letniego mieszkańca Wieliczki który kierował pojazdem, oraz 16 -letniego pasażera, mieszkańca Krakowa. W trakcie przeszukania pojazdu, funkcjonariusze natrafili na dwa drewniane kije, maczetę, tasak, dwie butle z zawartością gazu łzawiącego oraz pistolet pneumatyczny.
 
Trzeciego mężczyznę, który uciekł pieszo na rondzie, dzielnicowi zatrzymali kilkanaście minut później, w pobliżu ogródków działkowych. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej w Wieliczce, gdzie po wykonaniu z nimi czynności zostali przewiezieni pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Krakowie. Policjanci kryminalni, w trakcie przeszukania mieszkania 16- latka, w pomieszczeniu przez niego zajmowanym ujawnili środki odurzające w postaci mefedronu. Łącznie, operacyjni zabezpieczyli 36 gramów narkotyków.
 
3 grudnia br. dwóch 19 -latków  usłyszało zarzut kierowania gróźb karalnych, za który kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności. 16 -latek odpowie za groźby oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci mefedronu. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności