Zmienione zostaną nazwy przystanków. Przypisana zostanie numeracja!

Przystanki w Krakowie będą miały numery!

Każdy przystanek oprócz nazwy będzie posiadał numer np. „Teatr Bagatela 01” przy ulicy Dunajewskiego, „Teatr Bagatela 02” przy ulicy Karmelickiej itp. Przypisany przystankowi numer będzie dokładnie określał lokalizację skąd odjedzie nasz tramwaj czy autobus.

Taka informacja będzie szczególnie przydatna w przypadku przystanków węzłowych, znajdujących się w centrum jak np. „Muzeum Narodowe”, „Starowiślna” czy „Rondo Mogilskie”. Wprowadzona numeracja również znacznie ułatwi korzystanie z wyszukiwarek połączeń.

Najpierw będą wymieniane nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie I i II obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej, w kierunku Nowej Huty. Nowe nazwy pojawią się również na przystankach, na których zajdzie konieczność ich wymiany. Wówczas tabliczka będzie już uwzględniała nową czcionkę oraz numer słupka.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w naszym rejonie nie ulegnie pogorszeniu, do końca 2021 r. nowe nazwy z numerami zostaną umieszczone na ok. 800 przystanków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności