Złodziej grasował na Prądniku Białym

5 listopada br. około godziny 1, dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kilkunastu kradzieży wycieraczek samochodowych z pojazdów zaparkowanych na jednej z ulic w rejonie Prądnika Białego. Informacja ta przekazana została policjantom, którzy pełnili służbę w tym rejonie.

Funkcjonariusze w czasie sprawdzania okolicy, w której doszło do kradzieży, w pewnym momencie zauważyli mężczyznę z zawieszoną na ramieniu torbą, który na widok policjantów zaczął bardzo szybko oddalać się w przeciwnym kierunku. Mundurowi szybko dogonili i wylegitymowali 47-latka. W trakcie sprawdzenia bagażu policjanci znaleźli w nim kilkadziesiąt sztuk skradzionych wycieraczek samochodowych.

Ponadto, okazało się, że przy demontowaniu wycieraczki mężczyzna w jednym z pojazdów uszkodził przednią szybę. W sumie, właściciele pojazdów wycenili straty na blisko 1300 złotych. 47-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia rzeczy.

Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności