Te przystanki zmienią nazwy. To nie wszystko!

Od najbliższej soboty, 6 listopada, wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy i zmiany w funkcjonowaniu przystanków komunikacji miejskiej. Dotyczą one linii tramwajowej nr 2, a także linii autobusowych nr: 117, 174, 179, 242 i 337.

Linia tramwajowa:

  • nr 2 („Salwator” – „Cmentarz Rakowicki”) – zmiana nazwy przystanku „Rakowicka” na „Muzeum Fotografii”

Linie autobusowe:

  • nr 117 („Kombinat” – „Łuczanowice”) – korekty rozkładów jazdy – zmiany wybranych godzin odjazdów w dni powszednie w godzinach popołudniowych
  • nr 174 („Kombinat” – „Os. Kurdwanów”) – uruchomienie nowego przystanku „Pszenna”, zlokalizowanego na ul. Klonowica z skrzyżowaniem z ul. Pszenną, w kierunku ul. Sławka; zmiana nazwy przystanku „Wola Duchacka” na ul. Klonowica, w kierunku ul. Beskidzkiej i os. Kurdwanów, na „Pszenna” (będzie to przystanek do pary z nowym przystankiem dla kierunku przeciwnego)
  • nr 179 („Dworzec Główny Zachód” – „Os. Kurdwanów”) – uruchomienie nowego przystanku „Pszenna”, zlokalizowanego na ul. Klonowica z skrzyżowaniem z ul. Pszenną, w kierunku ul. Sławka; zmiana nazwy przystanku „Wola Duchacka” na ul. Klonowica, w kierunku ul. Beskidzkiej i os. Kurdwanów, na „Pszenna” (będzie to przystanek do pary z nowym przystankiem dla kierunku przeciwnego)
  • nr 242 („Kombinat” – „Krzysztoforzyce Pętla”) – korekty rozkładów jazdy – zmiany wybranych godzin odjazdów w dni powszednie w godzinach popołudniowych
  • nr 337 („Nowy Kleparz” – „Owczary Pętla”) – korekta rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia, mająca na celu dostosowanie czasu przejazdu trasy do rzeczywistych warunków ruchu; uruchomienie nowych przystanków: „Piaszczysta” (tylko w kierunku Zielonek i Owczar) oraz „Pachońskiego” (tylko w kierunku Nowego Kleparza).
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności