Przed nami Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych. Największą atrakcją będzie ponad stuletnia karuzela

Po rocznej przerwie, w ostatni weekend listopada (27-28.11) w godz. 11.00-20.00 odbędą się długo wyczekiwane Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych. Stowarzyszenie PODGORZE.PL i Centrum Kultury Podgórza zapraszają na szóstą zimową (i XIII w ogóle) edycję najbardziej wyjątkowych targów w mieście!

Rynek Podgórki zalśni w półmroku od delikatnych świateł, powietrze wypełni zapach kawy i herbaty z cynamonem, a oczy ucieszą ręcznie robione drobiazgi. Całości dopełni piękna karuzela i uśmiechnięte twarze rękodzielników, którzy nie mogą się doczekać na spotkanie z Wami. Dajcie się zaczarować niepowtarzalnej atmosferze i stańcie się jej częścią.

Na jeden weekend Rynek Podgórski zapełni blisko 60 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. To doskonała okazja do nabycia prezentów, oczywiście tych wyjątkowych.

Pośród wielu stoisk z rękodziełem każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich, m.in. ozdoby choinkowe, kolczyki i wisiorki, szkło artystyczne, porcelanę, biżuterię, skarpety i inne różnorodności krawieckie, naturalne kosmetyki, książki i wiele, wiele więcej. Na targach dominują produkty robione ręcznie, głównie wykonane lokalnie. To okazja do spotkania pomiędzy twórcą i kupującym. Nasi wystawcy zawsze znajdują czas na rozmowę, uśmiech, wymianę informacji czy dobre życzenia. Tę atmosferę lokalności, rodzinności, swojskości podkreślają wszyscy odwiedzający. Poznanych na targach wystawców, klienci targów mogą odwiedzać w ich pracowniach przez cały rok.

Co roku na targach rezerwujemy jedno bezpłatne miejsce dla organizacji pozarządowej wykonującej społecznie ważną pracę. Tym razem będzie to Kuźnia Talentów Przewodnickich skupiające miejskich przewodników, którzy w czasie pandemii odkryli w sobie zdolności artystyczne.

Partnerem świątecznych Targów jest m.in. Fundacja Targ Pietruszkowy, organizujący nie tylko targ na Placu Niepodległości, ale także propagującą zdrowy styl życia i troskę o środowisko. Proponujemy więc Państwu nie tylko zakup wyjątkowych rzeczy. Chcemy zwrócić  także uwagę na sposób ich pakowania. Zachęcamy do przyjścia z własnymi siatkami, a wystawców zachęcamy do wyjątkowych, acz ekologicznych opakowań. Wspólnie ograniczmy zbędny plastik.

Podczas targów zaplanowaliśmy także warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wizytę prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów! Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić podgórskie upominki, jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest magicznym wehikułem, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach (m.in. „Piłsudski”).

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana, ze szczególnym naciskiem na zdrowe jedzenie. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek i bajgli, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach.

Zaprosimy też Państwa do strefy NGO dla NGO, gdzie będziecie można poznać działalność organizacji pozarządowych. Będziecie mogli spotkać świetnych ludzi z pasją, poznać ich działania, uczestniczyć w warsztatach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie PODGORZE.PLCentrum Kultury Podgórza,

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności