Pomoc dla uchodźców w Krakowie

W związku z sytuacją na wschodniej granicy Polski, Urząd Miasta Krakowa przypomina na jaką pomoc mogą liczyć osoby, które przyjeżdżają do Krakowa.

W Krakowie działa Centrum Wielokulturowe, w tym Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. Radcy prawni z Centrum bezpłatnie udzielają indywidualnych porad, przygotowują opinie prawne oraz pomagają w uzyskaniu dokumentów legalizujących pobyt. Ta usługa jest świadczona również w wersji online.

Dyżury radców prawnych w Punkcie Informacyjnym przy al. Daszyńskiego 22 odbywają się w każdy wtorek w godz. 15.00-18.00 oraz w każdy czwartek w godz. 16.00-19.00. Z prawnikami można także kontaktować się telefonicznie pod nr. tel. +48 510 080 76 (wtorki) i +48 510 065 321 (czwartki).

Punkt informacyjny udziela także ogólnych porad, wspiera obcokrajowców w czynnościach życia codziennego, takich jak zakupy, wizyty w urzędzie czy szkole. Pomaga w tłumaczeniach zarówno pisemnych jak i na żywo podczas spotkań. Zapewnia także pomoc psychologiczną w siedzibie Centrum lub online.

Dotychczas pojawiły się u nas już 3 rodziny afgańskie, które skorzystały z naszego wsparcia w zakresie legalizacji pobytu, pomocy psychologa oraz asystenta, który wspierał te rodziny w czynnościach życia codziennego – podsumowuje Maria Wojtacha z Centrum Wielokulturowego.

Informacje kontaktowe:

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie al. Daszyńskiego 22, tel. 887 201 598, Facebookwww.otwarty.krakow.pl. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 9.00–19.00 oraz w każdy ostatni weekend miesiąca (sobota, niedziela) 9.00–14.00.

Kraków także symbolicznie łączy się z osobami przebywającymi na granicy polsko-białoruskiej i w geście solidarności 6 listopada kładka o. Bernatka została podświetlona na zielono. 

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności