Para Prezydencka odwiedziła w Krakowie Wandę Półtawską

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się we wtorek w Krakowie z obchodzącą setne urodziny Wandą Półtawską.


Wanda Półtawska – lekarz psychiatra, współpracowniczka i przyjaciółka Jana Pawła II, urodziła się 2 listopada 1921 r. W dniu setnych urodzin z jubilatką spotkali się Prezydent wraz Pierwszą Damą.

– Mieliśmy bardzo miłą, niezwykłą rozmowę. Cieszę się ogromnie, że mogliśmy odwiedzić wspaniałego człowieka, już nie wspomnę, że damę Orderu Orła Białego, złożyć życzenia, porozmawiać – powiedział po spotkaniu Prezydent Duda. Jest w świetnej formie intelektualnie – absolutna, stuprocentowa sprawność. Pozazdrościć – podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Prezydent zapytany o to, czy Wanda Półtawska to dla niego postać niezwykła, stwierdził, że „jest to z całą pewnością osobą absolutnie wyjątkowa”. Nie wiem, czy dzisiaj są jeszcze takie osoby poza panią Wandą, które mają w sobie taką niezwykłą moc – przyznał.

W 2016 r. Wanda Półtawska została odznaczona Orderem Orła Białego – w uznaniu zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za propagowanie wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie, a także za „chrześcijańskie świadectwo humanizmu i wkład w rozwój katolickiej nauki społecznej”

Parze Prezydenckiej towarzyszył minister Wojciech Kolarski.

Fot. KPRP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności