Obchody Narodowego Święta Niepodległości – będą rozdawać flagi państwowe

Tegoroczne krakowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się od złożenia kwiatów przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu. Następnie o godzinie 10.00 w Katedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej na Wzgórzu Wawelskim rozdawane będą flagi państwowe. Kolejnym punktem będzie złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim, na pl. Ojca Adama Studzińskiego.

Dalej uroczystości przeniosą się na plac Jana Matejki. Ich główna część, z udziałem Wojska Polskiego, rozpocznie się w samo południe od odegrania hymnu państwowego. Następnie wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczy odznaczenia państwowe i akty nadania obywatelstwa polskiego oraz wygłosi przemówienie. Uroczystości zakończy złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz defilada wzdłuż ulicy Basztowej.

Uroczystościom będzie towarzyszył pokaz pojazdów służb mundurowych, który potrwa od godziny 11.00 do 15.00, zaś o godzinie 13.30 rozpocznie się poczęstunek grochówką wojskową (przy ul. Basztowej, na wysokości Barbakanu).

Zaszczep się w Barbakanie!

Jeden z tymczasowych punktów szczepień przeciwko COVID-19 zlokalizowany będzie w krakowskim Barbakanie – nieopodal zatem placu Matejki, gdzie odbędą się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Do mapy mobilnych punktów szczepień – po podwawelskiej barce czy Pustyni Błędowskiej – dołączy więc kolejne symboliczne miejsce.

Punkt w Barbakanie podobnie jak pozostałe uruchomione w ramach akcji „Szczepimy się dla Niepodległej” – będzie działał w godzinach 10-16.00.

Z inicjatywy Szpitala MSWiA – operatora medycznego prowadzącego szczepienia w Barbakanie, w tym punkcie osoby uprawnione będą mogły skorzystać także z darmowej szczepionki przeciw grypie.

Osoby, które 11 listopada zaszczepią się w Barbakanie, będą mogły bezpłatnie zwiedzić pokonkursową wystawę najpiękniejszych szopek krakowskich w Celestacie.

Sto pierwszych zaszczepionych osób otrzyma biało-czerwoną flagę.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności