Nowa pizzeria Mistrza Włoch Valerio Valle w Krakowie

Artykuł partnera

Polacy lubią pizzę, a gdy jest to pizza zdobywcy tytułów Mistrza Włoch, Europy i V-ce Mistrza Świata to nie ma ona sobie równych! 12 listopada w Krakowie otwarto drugi lokal Tutti Santi, która jako jedyna pizzeria w Polsce serwuje legendarną już pizze według tradycyjnej receptury Mistrza Valerio Valle. Nowa pizzeria mieści się przy ul. Medweckiego 7, vis a vis Centrum Handlowego Czyżyny.

Pizza to bardzo popularne danie na świecie, ale dopiero gdy spróbujemy tej prawdziwie włoskiej, przygotowywanej według rzemieślniczych metod, odkryjemy w czym tkwi jej fenomen. – powiedział Valerio Valle, wielokrotnie nagradzany na świecie wybitny pizzaiolo, który przygotowywał w Krakowie swój zespół do otwarcia nowej restauracji.

We Włoszech początkowo pizza była daniem dla biednych, ale przez lata przeszła ogromną ewolucję. Dzisiaj najlepsze włoskie pizzerie stosują wysokiej jakości składniki i serwują wyrafinowane pizze, które mogą zadowolić najbardziej wybredne gusta – dodaje. Dlatego w Tutti Santi, w którym to Valerio tworzy menu, znajdziemy pozycje m.in. z dojrzewającą w czerwonym winie Bresaolą, wyjątkowym włoskim serem Stracchino, truflami, czy karmelizowanymi według specjalnej receptury w piecu pomidorkami.

Do menu na pewno warto zajrzeć, bo zostało ciekawie podzielone na kilka kategorii, które mogą stać się interesującą lekcją włoskiej kuchni – są w nim najbardziejznane pizze klasyczne, ale goście mają do wyboru też szeroką ofertę pizz premium z wyszukanymi, regionalnymi składnikami, czy popularne we Włoszech, a jeszcze mało znane w Polsce – pizze białe (pizza bianca) bez pomidorowego sosu. Stworzenie takiej pizzy wydaje się niemożliwe? W Tutti Santi udowadniają, że pizza na bazie idealnie dobranych serów czy sosu stworzonego z oliwy i przypraw zachwyca zarówno gości restauracji, ale nawet jury na Mistrzostwach we Włoszech.

Co ciekawe, w Tutti Santi Mistrzostwa Pizzy to szczególnie ważny temat, bo poza wieloma tytułami, które w swojej karierze zdobyłsam Valerio Valle, w jego ślady idą też polscy pizzaiolo, którzy coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję nie tylko w kraju, ale już nawet za granicą. Pracujący na co dzień w Tutti Santi członkowie zespołu Valerio zdobyli w tym roku aż 8 pucharów na Mistrzostwach Pizzy we Włoszech, w tym najważniejsze trofeum całych zawodów w kategorii Pizza Classica.

Dla tych, którzy znają już pizzę Mistrza Włoch, wizyta w nowym Tutti Santi na Czyżynach będzie mimo wszystko pewnym odkryciem. To za sprawą oryginalnej aranżacji wnętrza, które przygotowało wybitne studio projektowe LSD z Krakowa. W nowej restauracji dominują elementy gotyckie subtelnie połączone z industrialnym wykończeniem, które tworzą wyjątkowy klimat. Sprawiają one, że Tutti Santi to doskonałe miejsce dla osób poszukujących ciekawych doznań kulinarnych, ale także tych, którzy interesują się kulturą. Sercem restauracji jest opalany prawdziwym drewnem piec, przy którym na oczach gości pizzaiolo przygotowują ich ulubione pizze.

Tutti Santi Kraków Czyżyny
Ul. Medweckiego 7, 31-870 Kraków

Więcej informacji:
www.tuttisanti.pl
FB: https://www.facebook.com/Tutti-Santi-Krak%C3%B3w-153273458610575

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności