Najlepsze atrakcje w Krakowie

Artykuł sponsorowany
Najlepsze atrakcje w Krakowie.

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Pełno w nim skarbów architektury i ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Weekend czy dłuższy pobyt – to nie ma znaczenia! Kraków zapewnia nieustanną dawkę rozrywki, wydarzeń kulturowych i atrakcji, które po brzegi wypełnią każdy dzień odwiedzających.

Rynek Główny

To newralgiczny punkt miasta, na którym zdecydowanie warto się skupić. Rynek Główny jest turystycznym sercem Krakowa, od którego rozpoczyna się większość wycieczek. Jest to miejsce nieco zatłoczone i gwarne, lecz godne uwagi ze względu na wyjątkowy klimat. W rynku znajdują się kawiarenki i restauracje, w których można zasiąść i rozsmakować się w pysznych daniach. Przy odrobinie szczęścia można delektować się posiłkami przy akompaniamencie hejnału mariackiego.

Kościół Mariacki to budowla, która od razu rzuci się w oczy zwiedzającym. Warto wejść do jego wnętrza, by za dodatkową opłatą zobaczyć wybitne dzieło, jakim jest gotycki Ołtarz Mariacki Wita Stwosza.

Wawel

Rynek Główny dzieli zaledwie kilkaset metrów od Wawelu – byłej siedziby polskich władców, która dziś stanowi symbol narodowy i kulturowy. Do Wawelu można dojść ulicami Floriańską i Grodzką, na których panuje charakterystyczny dla tego miejsca klimat. Ulice te wraz z Rynkiem Głównym tworzą Trakt Królewski, prowadzący na Wawel.

Ta monumentalna budowla jest miejscem, w którym kształtowała się historia Polski. Obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można obejrzeć więc prywatne komnaty królewskie, podziwiać słynne arrasy, wnętrza Skarbca Koronnego oraz Zbrojownię. Obowiązkowym punktem jest również Katedra na Wawelu. W jej podziemiach znajdują się groby królewskie byłych władców Polski i bohaterów narodowych, a także pary prezydenckiej, która tragicznie zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Kazimierz

To żydowska dzielnica pełna niezwykłych miejsc. Praktycznie w każdej uliczce Kazimierza znajdują się zabytki i obiekty godne uwagi. Szczególnie warte zainteresowania są synagogi, żydowskie cmentarze, Muzeum Etnograficzne oraz ulica Szeroka, przy której znajduje się najwięcej zabytków kultury żydowskiej. Zwiedzanie Kazimierza to przede wszystkim podziwianie oryginalnych galerii, sklepików i modnych restauracji. Warto udać się na Plac Nowy, gdzie kwitnie handel owocami i warzywami, a w soboty odbywa się pchli targ. Kultowym już miejscem jest Okrąglak, gdzie serwują jedne z najlepszych zapiekanek w mieście.

Park Wodny

Wielogodzinna piesza wycieczka może solidnie dać się we znaki zmęczeniem. Liczne atrakcje w Krakowie to nie tylko architektoniczne perełki i zabytki, ale także miejsca, w których można się świetnie bawić. Jednym z nich jest Park Wodny Kraków – jeden z największych obiektów wodnych w Europie, gdzie rozrywki zaznają osoby w każdym wieku.

Na terenie Parku Wodnego znajdują się liczne zjeżdżalnie, jest też saunarium, lecznicze hydromasaże, ścianki wspinaczkowe, a nawet plaża! Moc wodnych atrakcji zapewni wielogodzinną rozrywkę wszystkim, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i oddać się bez reszty dobrej zabawie w gronie najbliższych.

Najlepsze atrakcje w Krakowie.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności