Na Wawelu odbędzie się koncert. Wstęp darmowy

10 listopada o godz. 11.00 na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego na Wawelu wybrzmią dźwięki patriotycznego koncertu VIVA POLONIA. Koncert uświetni wyjątkową akcję krwiodawstwa na wzgórzu.

VIVA POLONIA trasa koncertowa zainaugurowana jesienią 2019 roku w Krakowie. Podczas koncertów promowana jest polska muzyka patriotyczna, a także dzieła polskich i norweskich kompozytorów takich jak: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Edvard Grieg czy Ola Gjeilo. o tej pory odbyło się 15 koncertów VIVA POLONIA – w najpiękniejszych miejscach Małopolski i Norwegii.

O chórze:

Śpiewanie bez Granic (Sang over Grenser) jest innowacyjną ideą non-profit dążącą do integracji artystycznej solistów scen operowych z amatorami kochającymi śpiew. Projekt rozwija się z roku na rok, co skutkuje coraz większym zainteresowaniem wśród solistów oraz uczestników warsztatów. Założeniem projektu miała być integracja środowiska norweskiego ze środowiskiem polskim jednak początkowa idea rozwinęła się na tyle, że do tej pory, w wydarzeniach przez nas organizowanych, wzięli udział artyści m.in. z: Niemiec, Włoch, Danii, Ukrainy, Meksyku, Polski, Serbii, USA, Izraela, RPA, Chin, Indii i Norwegii.
Śpiewanie bez Granic jest rezultatem współpracy dwóch niezależnych stowarzyszeń:

  • Stowarzyszenie Scena Kultury Wokalnej – ŚPIEWANIE BEZ GRANIC (Polska – Tenczynek)
  • POLSK-NORSK KULTURFORHOLD „SAMHOLD” (Norwegia – Oslo)
Fot. Wawel Kraków
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności