Na ulicę Białoprądnicką powróci ruch dwukierunkowy

22 listopada, w godzinach popołudniowych, na ulicę Białoprądnicką powróci ruch dwukierunkowy.

Ruch dwukierunkowy na ul. Białoprądnickiej poprowadzony będzie już po nowym fragmencie jezdni, powstałym w ramach budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Udrożnienie ulicy znacznie ułatwi dojazd do ul. Opolskiej i dalej w kierunku Śródmieścia dla kierowców jadących od północy miasta. Obecnie muszą oni korzystać z trasy poprowadzonej ulicami Zielińską, Pachońskiego i Wyki.

Jednocześnie nadal nieprzejezdna będzie ul. Nad Sudołem. Przez miesiące zimowe wykonawca będzie kontynuował tam roboty związane z budową dwóch konstrukcji estakadowych nad doliną potoku Sudoł.

Warto wiedzieć, że odcinek jezdni, którym od najbliższego poniedziałku będą się poruszać kierowcy w obu kierunkach, to fragment nowej ulicy Pachońskiego, która powstaje równolegle do linii tramwajowej. Szerokiemu na 7,5 m torowisku towarzyszyć będzie jezdnia – brakujące ogniwo w ul. Pachońskiego – o szerokości między 6 a 6,5 m, gdzie zmieści się po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Nowy układ drogowy przejmie ruch tranzytowy m.in. z ulicy Białoprądnickiej, która ma szanse na powrót stać się uliczką o charakterze osiedlowym. Łącznie, nowa ulica Pachońskiego od skrzyżowania z Trasą Wolbromską do skrzyżowania z ul. Mackiewicza i Siewną, będzie miała niecałe 1,5 km długości.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności