Mieszkaniec Krakowa umieścił w sieci wpis i postawił policję na nogi

30 października po godzinie 13.00 do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wpłynęła informacja z Biura dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji dotycząca zagrożenia życia i zdrowia 30-letniego mężczyzny. Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, z którego jasno wynikało, że mężczyzna od lat zmaga się z depresją, nie radzi sobie z codziennością i miewa myśli samobójcze.

Reakcja policjantów była więc natychmiastowa. Ustalone wcześniej dane osoby, do której należy profil wskazywały, że jest ona zameldowana na terenie powiatu mikołowskiego. Okazało się, że pod wskazanym adresem zamieszkują jedynie rodzice 30-latka, a on sam od 5 lat przebywa w Krakowie.
Jeszcze tego samego dnia, przy wsparciu rodziny mężczyzny, udało się nawiązać z nim rozmowę telefoniczną, podczas której dzielnicowy uzyskał dokładny adres 30-latka.

Dyżurny mikołowskiej jednostki natychmiast skontaktował się z Komisariatem Policji VIII w Krakowie, a tamtejsi patrolowcy, jeszcze przed północą dotarli do potrzebującego wsparcia człowieka, którego przekazali pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności