Kraków rozbłyśnie specjalnie stworzonymi dla naszego miasta ozdobami

Kraków rozbłyśnie specjalnie stworzonymi dla naszego miasta ozdobami, nawiązującymi do wawelskich arrasów. Jeszcze w tym tygodniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa – po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, podpisze umowę z wykonawcą ozdób.

Motywem wiodącym krakowskiej dekoracji świątecznej i noworocznej w tym i przyszłym roku będą wzory inspirowane ikonografią arrasów ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Dla zachowania spójności kolorystycznej projekt iluminacji będzie utrzymany w złotej i srebrnej kolorystyce, symbolicznie nawiązując do złotych i srebrnych nici, którymi brukselscy mistrzowie tkali arrasy.

Zamówienie realizowane jest w trybie 2-letnim, co oznacza, że ozdoby z wawelskim motywem będą nam towarzyszyć również w okresie świąteczno-noworocznym w 2022 r. Koszt całości zamówienia to ok. 4,5 mln zł.

Źródło UMK/ Wizualizacje Cooperativa Studio

Zapraszamy na uroczyste zapalenie choinki na Rynku Głównym. Szczegóły

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności