Jechał bez świateł mijania i wpadł. Policjanci przeszukali samochód i mieszkanie 37-latka

O sporym pechu może mówić kierowca, którego zatrzymali do kontroli krakowscy policjanci.

Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena, który poruszał się po drodze publicznej bez włączonych świateł mijania. Podczas przeprowadzanej kontroli policjantów zastanowiło nerwowe zachowanie 37-letniego mieszkańca Krakowa. Policjanci postanowili  dokładniej skontrolować jego samochód. W trakcie przeszukania, pomiędzy fotelem kierowcy a pasażera, policjanci znaleźli czarną, materiałową torbę, w której znajdowały się dwa opakowania z zapięciami strunowymi, z białą substancją przypominającą narkotyki.

Mundurowi zatrzymali 37-latka w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających i udali się z nim do jednostki Policji, gdzie po przebadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.

W międzyczasie, kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny na jednym z nowohuckich osiedli znajdując tam woreczek foliowy z amfetaminą oraz wagę elektroniczną. Łącznie, policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy narkotyków. W trakcie przesłuchania 37-latek przyznał się, że zabezpieczona przez mundurowych substancja jest jego własnością. 

37-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi mu od  roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Kraków Nowa – Huta zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności