Funkcjonariusze uderzyli w szarą strefę gier hazardowych

Ścisła współpraca krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przyniosła kolejne rezultaty. W listopadzie br., na terenie Krakowa oraz powiatu chrzanowskiego i wadowickiego funkcjonariusze zlikwidowali cztery punkty, gdzie organizowane były nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz ich uprzedniej rejestracji.

Kilka dni temu na terenie Krakowa w Podgórzu i Nowej Hucie zabezpieczono łącznie 5 automatów do gier hazardowych. Podobna akcja miała miejsce 15 listopada w Libiążu, gdzie kryminalni przejęli trzy automaty do gier hazardowych. Natomiast kolejne działania odbyły się dzień później w Wadowicach, podczas których policjanci zabezpieczyli cztery tego typu urządzenia. Łącznie w tym okresie funkcjonariusze natrafili na 12 nielegalnych automatów, które zostały zabezpieczone dla potrzeb postępowania karno-skarbowego prowadzonego w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa . Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat .

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności