Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia. Dołącz do akcji!

Już po raz ósmy Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania…

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 8 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.  Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności  szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.

Misie, zabawki można przekazywać zarówno fizycznie (przyjmowane są tylko nowe zabawki), jak i w formie wpłaty poprzez portal zrzutka.pl. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupione zostaną zabawki i artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt mailowy z koordynatorem akcji:

dzienmisia.krakow@mammarzenie.org, https://zrzutka.pl/7d5jnn


Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności