25-latek tłumaczył policjantom, że chwilowo się zdenerwował…Grozi mu do 5 lat więzienia

15 października br., do policji wpłynęło zgłoszenie o wybiciu przez nieznanego sprawcę szyby w jednym z kiosków na Rynku Podgórskim. Łączne straty, jakie poniósł właściciel obiektu wyniosły 800 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia mienia i gdzie może przebywać.

Do zatrzymania 25-latka doszło 17 listopada br., po godzinie 21 przed jednym ze sklepów spożywczych w rejonie Starego Podgórza. Mężczyzna bez wątpienia był zaskoczony widokiem kryminalnych podejmujących wobec niego interwencję. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie przyznał się do wybicia szyby w sklepowej witrynie. Swoje zachowanie tłumaczył chwilowym zdenerwowaniem, a uszkodzenie witryny kiosku miało dać upust jego emocjom.

Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwszy taki wybryk mężczyzny i jest on poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

25-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Po zakończonych czynnościach trafił on do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności