23-letni mieszkaniec Krakowa przyznał się do wszystkiego

Policjanci ustalili i zatrzymali kolejnego mężczyznę, który brał udział w oszustwie 90-latki.

Oszustwo miało miejsce 9 lipca br. Do 90-letniej kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że jej syn spowodował wypadek drogowy. „Policjant” zasugerował starszej pani, żeby wpłaciła pieniądze, bo inaczej jej syn pójdzie do więzienia. Kobieta oświadczyła, że nie posiada żądanej sumy ale przekaże wszystkie pieniądze jakie posiada. Po krótkim czasie, przed jej drzwiami pojawił się kurier, któremu seniorka przekazała ponad 13 tysięcy złotych myśląc, że pomaga synowi.

W tej sprawie to już trzecia zatrzymana osoba. 23-letniego podejrzanego policjanci zatrzymali wczoraj, 24 listopada br. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie  młodemu mężczyźnie zarzutów oszustwa. 23-letni mieszkaniec Krakowa przyznał się do wszystkiego. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych.

Wcześniej policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę mieszkańca Krakowa, oraz  23-letnią kobietę z terenu Myślenic.

To nadal nie koniec tej sprawy. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  Za to przestępstwo może grozić kara do 8 lat więzienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności