Za kilka dni zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda przy ul. Mackiewicza

Uwaga kierowcy! Od 11 października zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda przy ul. Mackiewicza. Ma związek z kolejnymi etapami prac przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej

Od 11 października do odwołania zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda na ul. Mackiewicza. Od tego dnia od 9.00 wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ul. Siewnej w kierunku północnym. Objazd do ul. Mackiewicza z wykorzystaniem ul. Górnickiego. Tego dnia dla ruchu kołowego otwarta zostanie za to ul. Pachońskiego – będzie tam możliwy ruch w jednym kierunku od ul. Górnickiego do ul. Mackiewicza. Od 11 października zmieni się też układ skrzyżowania Mackiewicza – Siewna – Pachońskiego. Rondo będzie działać jako skrzyżowanie z czterema wlotami, gdzie pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ul. Mackiewicza w kierunku północnym.

Z kolei na razie nie zmieni się tymczasowa organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, wykonawca nie uporał się z wszystkimi pracami, by móc otworzyć dla ruchu tę ulicę już w najbliższych dniach. Stąd wystąpił z wnioskiem o zamknięcie ul. Nad Sudołem do końca października. Do tego czasu zakres robót związanych z budową estakady nad doliną rzeki Sudoł powinien pozwolić na udrożnienie samej ulicy. Należy się jednak spodziewać, że po otwarciu dla ruchu ul. Nad Sudołem rozpocznie się budowa tunelu w ciągu ul. Opolskiej – tu można się spodziewać utrudnień w ruchu.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności