W trakcie interwencji mundurowi wyczuli woń marihuany

22 października br. policjanci udali się na interwencję domową na terenie gminy Słomniki, gdzie 26-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu miał wszcząć awanturę. Na miejscu, mundurowi poddali badaniu alkomatem agresora – wynik wykazał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że od jakiegoś czasu mężczyzna był w ciągu alkoholowym. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli woń marihuany w mieszkaniu, więc przeszukali pomieszczenia zajmowane przez awanturującego się mężczyznę, znajdując w jego szafkach dwa worki foliowe z zawartością ponad 100 gramów marihuany, które jak twierdził, zakupił w internecie.

Policjanci ustalili, że zamierzał handlować tymi narkotykami. 26-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dwa dni później, po wytrzeźwieniu, w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczenia kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności