Szczęśliwy finał poszukiwań

W poniedziałek wieczorem, zaginęła 88-latka z gminy Wieliczka. Na policję zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła mundurowych zaginięciu 88-letniej matki.

Zaginiona tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, wyszła z domu nie informując o tym fakcie nikogo. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć seniorkę.

Policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w którą oprócz członków rodziny zaangażowani byli także strażacy OSP i PSP oraz Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza z Myślenic. Do działań wykorzystany był również policyjny pies tropiący . Łącznie w działaniach wzięło udział ponad 100 osób. Dzięki  bardzo dużej akcji poszukiwawczej kobieta została odnaleziona niespełna cztery  godziny od zgłoszenia. Starszą panią  odnaleźli członkowie grupy Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej z Myslenic.

Kobieta znajdowała się w zagłębieniu terenu, w kompleksie leśnym położonym prawie 500 m od miejsca zamieszkania. Seniorka była wychłodzona (miała 34,3 st. C) oraz miała uraz lewego biodra. 88-latka została przetransportowana do jednego z krakowskich szpitali.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności