Policjanci zatrzymali 48-latka i udali się na przeszukanie do miejsca jego zamieszkania

8 października w godzinach porannych w Krakowie policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości akcyzowej zauważyli przejeżdżającego chryslera, kierowanego przez znanego im  48-letniego obcokrajowca mieszkającego w Krakowie.  Wiedząc, że mężczyzna powiązany jest z przestępczą działalnością nielegalnych wyrobów tytoniowych zatrzymali go do kontoli celem sprawdzenia przewożonego przez niego bagażu. 

Podczas przeszukania w przestrzeni bagażowej pojazdu ujawnili 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Podczas przeszukania znaleźli też klucze do innego pojazdu – forda i pilota, jak ustalili, od bramy do podziemnego garażu mieszczącego się w Krakowie, w którym pojazd ten miał być zaparkowany. Stróże prawa zatrzymali 48-latka i udali się na przeszukanie do miejsca jego zamieszkania oraz wspomnianego garażu, ujawniając wewnątrz zaparkowanego forda kolejne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy.

Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał w komendzie zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę ponad 66 tysięcy złotych.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności