Odpowiedzi mieszkańców Krakowa zostaną wysłane w przestrzeń kosmiczną

Co dla Ciebie oznacza bycie obywatelem UE? – to pytanie postawią przechodniom realizatorzy projektu „Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi / Outer Space Transmitter”. Przetworzone na sygnał radiowy, anonimowe odpowiedzi zostaną wysłane w przestrzeń kosmiczną.

Wydarzenie „Spotkanie ze wszechświatem w pół drogi / Outer Space Transmitter” jest artystyczną częścią projektu badawczego realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński wraz z zagranicznymi partnerami, przede wszystkim z Donau-Krems University z Austrii.

Projekt polega na umieszczeniu w przestrzeni publicznej anteny satelitarnej, która nadaje w przestrzeń kosmiczną sygnał radiowy na częstotliwościach radioamatorskich. Sygnał będzie zawierał odpowiedzi przechodniów na pytanie: „Co dla Ciebie oznacza bycie obywatelem UE?”. Przechodnie wpisują odpowiedź na to pytanie na tablecie umieszczonym obok anteny. Następnie jest ona przetwarzana na sygnał radiowy i wysyłana. Cały proces odbywa się anonimowo.

Projekt został już zrealizowany w Lipsku, Krems, Tybindze, Kolonii, Kelheim oraz w Dortmundzie. A po Krakowie odpowiedziami na pytanie: „Co dla Ciebie oznacza bycie obywatelem UE?” będą mogli podzielić się mieszkańcy Dusseldorfu. 

Wydarzenie odbędzie się 15 października na Plantach obok Collegium Novum w godzinach 11.00- 17.30.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności