Nowe inwestycje w krakowskim ZOO

W krakowskim ZOO prowadzone są nowe inwestycje. Na wybiegu hipopotamów karłowatych, po rozbiórce starego schronu rozpoczęła się budowa nowego obiektu dla tych zwierząt. Natomiast naprzeciwko wybiegu wielkich kotów powstaje dodatkowe wejście do ZOO.

Hipopotamy karłowate będą miały do dyspozycji basen wewnętrzny (w pawilonie) i zewnętrzny (na wybiegu) z możliwością podziału na dwie strefy, w przypadku konieczności oddzielenia samca od samicy. W okresie zimowym zwiedzający będą mieli możliwość wejścia do wnętrza budynku.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowego wejścia do ZOO. Zlokalizowane będzie naprzeciwko wybiegu panter śnieżnych i lwów azjatyckich będzie funkcjonowało od wiosny do jesieni. Zostanie podzielone na dwie strefy: zakupu biletów i węzła sanitarnego (toalety). Drugi budynek z kasą biletową pozwoli w sezonie zmniejszyć kolejki do kasy głównej oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzieci z grup zorganizowanych przy wejściu i wyjściu z ZOO. Jest dedykowane głównie dla wycieczek szkolnych.

Fot. ZOO Kraków

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności