Na cmentarzu Rakowickim odbędzie się „Memento Vitae” – koncert bez bisów i oklasków

Biblioteka Polskiej Piosenki zaprasza na „Memento Vitae” – koncert bez bisów i oklasków, który już po raz piąty odbędzie się 1 listopada o godz. 19.00 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie (wejście od ul. Prandoty)

W swej wymowie koncert zachęca do apoteozy życia w obliczu śmierci. Organizatorzy chcą tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnicę pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter dnia Wszystkich Świętych.

„Memento Vitae” stanowi jedną z nielicznych ofert kulturalnych w tym szczególnym dniu. Jest wydarzeniem non-profit, a uczestniczy w nim publiczność, reprezentująca środowiska świeckie i kościelne. Podczas koncertu nie ma przemówień, podziękowań, braw ani bisów – to „poezja i muzyka podpowiadają nam jak żyć”.

Artyści

Do tegorocznej edycji wydarzenia zaproszeni zostali m.in: Krystyna Prońko, Olga Szomańska, Janusz Radek, Andrzej Lampert oraz instrumentaliści. Narratorem będzie pomysłodawca wydarzenia – Waldemar Domański. Na repertuar koncertu składają się polskie piosenki w nowych aranżacjach, treścią skłaniające do refleksji na temat życia.

Organizatorem koncertu, przy współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych, jest Ośrodek Kultury Biblioteka­ Polskiej Piosenki.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności