Łydka Grubasa wystąpi w Krakowie

Już w najbliższy piątek, 22.10.2021, w Krakowie wystąpi Łydka Grubasa. Grupa, będąca obecnie jednym z najpopularniejszych w Polsce zespołów alternatywnych, zagra koncert w klubie Kwadrat, w ramach jesiennej trasy promującej ostatni album grupy – „Socjalibacja”. Jak podkreślają członkowie zespołu, nie zabraknie oczywiście również największych hitów zespołu. Publiczność przed występem Łydki będzie rozgrzewać rzeszowski rockowy skład o nazwie Pyton.

„Płytę wydaliśmy w 2020 roku, jednak ze względu na Covida jej promowanie bardzo rozciągnęło się w czasie” – powiedział nam Bartosz „Hipis” Krusznicki”, wokalista. „Mamy wreszcie okazję należycie zaprezentować najświeższy materiał. Oczywiście, od momentu wydania „Socjalibacji” wydarzyło się mnóstwo innych rzeczy, mają one też odzwierciedlenie w doborze utworów na najbliższe koncerty. Jest bardzo energetycznie i zdecydowanie rock and rollowo, także nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie. Raczej będzie to okazja to sprawdzenia swojej kondycji”.

Łydka Grubasa od zawsze bawi się różnymi konwencjami muzycznymi, mieszając i przeplatając. Często odbywa się to w nietypowy sposób, a całość okraszona jest bezkompromisowymi tekstami, poruszającymi nieraz tematy omijane „dla bezpieczeństwa” przez innych muzyków.

„Jesteśmy całkowicie niezależni” – mówi nam Artur „Carlos” Wszeborowski”, basista – „i bardzo sobie tą niezależność cenimy. Pozwala nam na swobodę w wyrażaniu się, po prostu gramy i śpiewamy o tym, co nas w danym momencie porusza. Nasze koncerty zawsze są absolutnie szczere, na scenie pokuzujemy się tacy, jakimi jesteśmy w rzeczywistości. Zawsze dajemy z siebie wszystko i staramy się rozruszać Publiczność tak, żeby otrzymała naprawdę solidne Wydarzenie.

Czy Łydce uda się rozruszać Publiczność w Krakowie? Przekonamy się w najbliższy piątek, o godzinie 20:00.  

fot. Maciej Pieloch
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności