Kraków został doceniony za pandemiczne rozwiązania dla rowerzystów

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że Miasto zajęło III miejsce w kategorii „Najlepszy wynik” oraz I miejsce w kategorii „COVID-19 a korzystanie z rowerów” (dla miejscowości powyżej 200 tys. mieszkańców) w rankingu samorządów przyjaznych rowerzystom przygotowanym na podstawie Badania Klimatu Rowerowego 2020. Kraków był porównywany z m.in. Wrocławiem, Łodzią, Gdańskiem czy Poznaniem.

Badanie w Krakowie zostało zrealizowane na grupie 471 respondentów. 54 proc. z nich stwierdziło, że korzysta z dwóch kółek codziennie lub prawie codziennie. 28 proc. – raz w miesiącu.

Organizatorem konkursu jest Polska Unia Mobilności Aktywnej. Badanie Klimatu Rowerowego jest realizowane w porozumieniu z organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W 2020 r. wzięło w nim udział 90 polskich miast i gmin.

Zestawiając dane z września 2018 r. w analogicznym okresie w tym roku odnotowano średnio 12-procentowy wzrost ruchu rowerowego na ulicach miasta. W ubiegłym roku ruch rowerowy był wysoki, głównie ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne oraz wytyczonym na czas epidemii koronawirusa nowym drogom dla rowerów.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności