Kółka meblowe na płytce – jak je zamontować?

Artykuł sponsorowany

Do grona niedużych, ale praktycznych akcesoriów meblowych z pewnością zaliczają się specjalne kółka meblowe na płytce. Posiadają one wiele istotnych funkcji praktycznych, a także dekoracyjnych. Nic więc dziwnego, że są one wykorzystywane w różnych firmach oraz w wielu domach.

Dzięki nim można usprawnić przemieszczanie mebli, ich transport, a także można nadać im stylowego wyglądu. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim kółka meblowe, które można przymocować do dolnej części mebla za pomocą specjalnej płytki montażowej.

Jak zamontować kółka meblowe na płytce?

Sam montaż kółek meblowych z płytką nie powinien stanowić wielkiego problemu. Jak sama nazwa wskazuje, akcesoria takie są wyposażone w specjalne płytki montażowe z otworami. Wystarczy użyć specjalnych śrub lub wkrętów w takich otworach, aby przyczepić kółko we wskazanym miejscu. Warto sprawdzić informacje producenta odnośnie rozmiaru wkrętów i śrub oraz dodatkowych podkładek i nakrętek. Warto jednak pamiętać, że montaż kółek meblowych na płytce nie jest trudnym zadaniem i wymaga korzystania z podstawowych narzędzi, które każdy powinien posiadać w swoim domu. W razie potrzeby warto zapytać producenta lub sprzedawcę o instrukcje z zakresu prawidłowego montażu.

Z pewnością trzeba zwracać uwagę na odległość kółek od krawędzi mebla. Wszystkie kółka powinny być przymocowane symetrycznie, czyli z takim samym odstępem od krawędzi. Dzięki temu mebel będzie stabilny oraz łatwy w manewrowaniu. Do takich zadań również wystarczą podstawowe narzędzia, takie jak miarki albo linijki. W ostateczności, jeśli ktoś nie wie, jak zamontować takie kółka lub nie ma na to czasu, można zatrudnić fachowców specjalizujących się w pracach montażowych lub zamówić w sklepie transport kółek wraz z montażem (o ile dany sklep oferuje takie usługi).

Dlaczego kółka meblowe na płytce to dobry pomysł?

Przede wszystkim produkty takie są łatwe w montażu, a ich solidne płytki mocno i stabilnie trzymają się dolnej części mebla. Sam montaż takich kółek wpływa korzystnie na funkcjonalność danego wnętrza. W przypadku przemeblowania, przenosin i wykonywania innych czynności, meble można łatwo przesuwać, a po ich ustawieniu kółka można zablokować, aby szafy, szafki, regały i inne meble pozostały na swoich miejscach. Montując kółka meblowe, można wybrać produkty stałe lub skrętne. Jedną z opcji jest montaż kółek stałych z tyłu oraz skrętnych z przodu. Dzięki temu możliwe będzie płynne przemieszczanie i skręcanie. Drugą opcją jest założenie czterech kółek skrętnych. Ułatwi to manewrowanie meblami nawet w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni.

Kółka są często montowane pod różnymi szafami, regałami i szafkami. Niektóre z takich mebli są często przenoszone, np. w biurach oraz innych firmach. Warto również pomyśleć o kółkach pod stołami. Korzystając z takiego rozwiązania, można łatwo przenosić stoły w odpowiednie miejsca i optymalnie zorganizować swoją przestrzeń roboczą. Innym zastosowaniem kółek jest ich umieszczenie pod meblami ogrodowymi czy też pod skrzyniami służącymi do przechowywania różnych przedmiotów.

Praktyczne i solidne kółka meblowe

Kółka meblowe na płytce są nie tylko łatwe w montażu, ale również dostępne w wielu wersjach. Wykonuje się je z solidnego tworzywa sztucznego lub metalu, więc mogą zostać bez problemu dopasowane do lżejszych oraz cięższych elementów umeblowania. W zależności od potrzeb kółka są wyposażone w specjalne gumowe powłoki, które nie pozostawiają czarnych śladów na podłożu oraz skutecznie tłumią hałas toczących się kółek. Takie rozwiązania są polecane szczególnie w przypadku elementów przeznaczonych do zastosowań domowych. Jeśli chodzi o kółka do zastosowań przemysłowych, to w takim przypadku warto sięgać po solidne metalowe produkty, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, duże obciążenia oraz wiele innych niekorzystnych czynników. Na szczęście w polskich sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć liczne produkty tego rodzaju, które są dopasowane do różnych potrzeb i zastosowań.

Sprawdź ofertę na stronie https://gryc24.pl/kolka-meblowe,cp122,pl.html

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności