Jest już możliwa rejestracja na bezpłatne szczepienia

Jest już możliwa rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom typu B dla dzieci do lat 2. Szczepienia są zalecane osobom narażonym na przebywanie w dużych skupiskach, w grupie niemowląt i dzieci, szczególnie chodzących do żłobka, przedszkola lub szkoły.

Meningokoki są najczęściej przyczyną zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub sepsy, określanymi wspólnie mianem inwazyjnej choroby meningokokowej. Stanowi ona bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, dlatego osoba z podejrzeniem takiego zakażenia powinna natychmiast trafić do szpitala. Jedyną swoistą metodą profilaktyki zakażeń meningokokowych są szczepienia ochronne.

Realizacją programu szczepień są objęte dzieci mieszkające w Krakowie. Szczepienia wykonuje Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego na os. Na Skarpie 66, Budynek H, zlokalizowany obok Oddziału Pediatrycznego.

Zadzwoń i zarejestruj dziecko na szczepienie

Rejestracji można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 pod nr. telefonu 12 622 94 63 lub 734 218 445. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta. Szczepienia potrwają do 3 grudnia.


Program finansowany jest przez Kraków i województwo małopolskie ze środków przekazanych w formie dotacji celowej na realizację zadania „Bezpieczni bo zaszczepieni” pn. „Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027”.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności