Jaką poduszkę wybrać dla niego?

Artykuł sponsorowany

Podstawowym elementem, który zapewnia odpowiednie warunki do komfortowego snu, jest oczywiście materac, ale nie należy też zapominać o poduszce. Każdy, kto choć raz przespał się na niewłaściwej poduszce, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, o czym mowa. Złe podejście do tego aspektu przyczynia się do sztywności karku, bólu głowy, a także obniżonego samopoczucia. Co więcej, nie wolno tego bagatelizować, gdyż długotrwałe odpoczywanie na nieodpowiednio dobranej poduszce przyczynia się do wywołania wielu dolegliwości zdrowotnych. Sprawdź zatem, jaką poduszkę wybrać dla niego.

Jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej poduszki do spania?

Nieustanne bóle głowy i inne dolegliwości ze strony kręgosłupa mogą być spowodowane przez źle dobraną poduszkę do spania. Należy zatem podejść do tego tematu z dużą uwagą, gdyż stawką jest zdrowie i dobre samopoczucie. Co więcej, niewyspanie przekłada się na złe funkcjonowanie w ciągu dnia i osiąganie znacznie niższej wydajności, a co za tym idzie także wyników w pracy. Wybierając odpowiednią poduszkę dla niego, kieruj się najczęściej przyjmowaną pozycją w trakcie snu. Inny produkt spełni oczekiwania osoby lubiącej spać na plecach i inny model sprawdzi się u człowieka kochającego odpoczywać na brzuchu. Liczy się zatem ergonomia i komfort. Ponadto nie zapomnij też o bezpieczeństwie. Dobra poduszka do spania musi wyróżniać się wysoką jakością. Materiał powinien być miły dla skóry, naturalny, a także posiadać ważne atesty. Istotnym czynnikiem jest też komfort termiczny. Dla osób wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych dobrym rozwiązaniem będzie poduszka antyalergiczna.

Wysokiej jakości poduszki do spania i inne elementy posłania znajdziesz na stronie internetowej sklepu matercekrakow.eu. Duży wybór sprawi, że każdy znajdzie tam coś dla siebie! Szczególnie polecamy poduszki i materace marki Hilding. Inwestując w produkty przedsiębiorstwa, możesz liczyć między innymi na wysoką jakość, wspaniały komfort, nowoczesne technologie, doskonałe wzornictwo, bezpieczeństwo i wiele innych. Doskonały przykład stanowi poduszka do spania Hilding SleepMed Supreme Pillow, która wyróżnia się doskonałą ergonomią, optymalną wentylacją i miękkością. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała i nacisk osoby śpiącej oraz dostosowuje się do kształtów anatomicznych jej ciała. Jest to też produkt antyalergiczny i zawiera włókna węglowe, dzięki temu uwalnia od stresu i napięć nerwowych.

Czy odpowiednia poduszka do spania powinna być miękka i twarda?

Podobnie jak w przypadku materaca ważnym parametrem uwzględnianym przy wyborze poduszki jest poziom twardości. Wszystko zależy od preferencji konkretnej osoby. Niektórzy preferują do spania raczej twarde podłoża, inni natomiast wolą regenerować się na miękkiej poduszce. Prawda jest jednak taka, że poduszka nie może być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Najlepiej wybrać produkt z pianki termoelastycznej, która wspaniale dostosowuje się do kształtów anatomicznych ciała człowieka.

Jaka powinna być optymalna wysokość poduszki?

Kolejna kwestia do rozstrzygnięcia dotyczy tego, czy powinno się wybierać poduszkę wysoką czy niską? Zapomnij o przeszłości i radach babci, która zalecała spanie na dużej i wysokiej poduszce. Taki model nie da odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Odpowiednia poduszka musi utrzymywać linię kręgosłupa w prostej pozycji. Co więcej, tak uformowany produkt jest nie tylko dobry dla zdrowia, ale także daje niebywały komfort. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spokojnie prześpisz noc, a na drugi dzień obudzisz się wypoczęty i gotowy do działania.

Jaki jest najlepszy kształt poduszki?

Poduszki obecne na rynku różnią się też kształtem. Modele płaskie nadają się do odpoczywania na boku i plecach. Co więcej, można ich spokojnie używać z obu stron. Z kolei poduszka profilowana gwarantuje najlepsze podparcie dla szyi. Wiele osób preferuje tak zwany wałek, który świetnie sprawdza się przy spaniu na boku. Natomiast poduszka ze wcięciem na ramionach przeznaczona jest dla ludzi o krótkiej szyi lub masywnych ramionach.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności