Funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili wjazdu

W ciągu ostatnich 6 dni na krakowskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili wjazdu do Polski 6 cudzoziemcom. Aż pięciu z nich przyleciało do Polski lotami z Kutaisi (Gruzja), które z końcem września powróciły po długiej przerwie do siatki regularnych połączeń w Kraków Airport.

Dwóch mężczyzn, którzy przylecieli do Polski w celu podjęcia zatrudnienia, przebywało już przez 90 dni w poprzedzającym 180-dniowym okresie na terytorium Polski lub jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej.  Kolejna dwójka objęta była zakazem wjazdu na terytorium Polski i obszaru Schengen, a ostatni z pasażerów okazał się osobą niepożądaną na terytorium RP.

Szósty  z cudzoziemców, któremu odmówiono prawa wjazdu do Polski, podróżował do Krakowa z Podgoricy (Czarnogóra). Mężczyzna zadeklarował podczas kontroli granicznej tranzyt na terytorium Irlandii, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Niestety – jak sam przyznał, przed podróżą nie sprawdzał, czy może wjechać na terytorium RP bez wymaganej wizy. Ponadto, przekonany był, że port lotniczy w Krakowie Balicach posiada strefę tranzytową, co umożliwi mu szybką podróż lotniczą do Irlandii.

Wszyscy cudzoziemcy najbliższymi możliwymi połączeniami lotniczymi powrócili do krajów, w których rozpoczęli podróż.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności