Fundacja Dzika Klinika zaprasza na nieodpłatne szkolenia online

Fundacja Dzika Klinika – Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt zaprasza do udziału w dwóch darmowych szkoleniach online, które odbywają się w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – I edycja wirtualna”.

  • szkolenie „Jak chronić ptaki i nietoperze w zabudowaniach”, dwa terminy do wyboru: 26 października, godz. 11.00 lub 26 października, godz. 18.00, zgłoszenia przyjmowane są do 25 października, do godz. 20.00

Szkolenie ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy nt. rozpoznawania chronionych gatunków ptaków i nietoperzy zasiedlających budynki i określania potencjalnych siedlisk oraz okresów występowania w budynkach ptaków i nietoperzy. Omówione zostaną sposoby prawidłowego prowadzenia inwestycji i postępowania w przypadku zasiedlenia budynku przeznaczonego do remontu lub termomodernizacji. Wskazane będą sposoby kompensacji przyrodniczej w celu odtworzenia utraconych siedlisk dla gatunków chronionych, jak i metody bezpiecznego dla zwierząt zabezpieczania budynku przed niepożądanym zasiedleniem. Długość trwania szkolenia – ok. 3 h z przerwą.

  • szkolenie „Jak reagować w przypadkach zgłoszeń dotyczących sytuacji kolizyjnych z udziałem dzikich zwierząt?”, 28 października, godz. 9.00, zgłoszenia przyjmowane są do 27 października, do godz. 20.00

​Na spotkaniu uczestnicy poznają podstawowe gatunki zwierząt występujące na terenach zabudowanych oraz w ogólnym ujęciu ich biologię i zachowanie. Rodzaj zasiedlanego przez najliczniejsze gatunki siedliska oraz okresów występowania form dorosłych i form młodych, jak i okresów aktywności fizjologicznej zwierząt. W jaki sposób rozpoznać czy zwierzę rzeczywiście potrzebuje pomocy, aby uniknąć pozostawiania bez ratunku osobników wymagających interwencji, ale też, kiedy nie ingerować w przypadkach tego niewymagających. Przedstawione zostaną podstawowe problemy mieszkańców dzwoniących z prośbami o interwencję oraz sposób udzielania porad lub kwalifikowania danego przypadku. W ramach szkolenia wskazane będą podstawowe zasady postępowania z dzikim zwierzęciem i udzielania mu pierwszej pomocy. Długość trwania szkolenia – ok. 5 h z przerwami.

Szkolenia przeznaczone są dla osób zamieszkujących na terenie woj. małopolskiego (na stałe bądź czasowo) lub dla osób pracujących czy też studiujących na terenie woj. małopolskiego. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w szkoleniu oraz broszurę edukacyjną (które zostaną wysłane na podany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy lub korespondencyjny).

Więcej informacji tutaj.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności