Esperal Kraków – wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Artykuł sponsorowany

Leczenie choroby alkoholowej przeważnie ma związek z ciężką, a także długą terapią, która często złożona jest również z leczenia w zamkniętym ośrodku. Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną, z którą zmaga się coraz większa liczba osób – nie ma tu znaczenia wiek czy płeć. Przeprowadzone badania wskazują, że problem nadużywania alkoholu dotyczy aż 12% społeczeństwa i niszczy życie wielu rodzin. Alkoholik nie myśli w sposób racjonalny i nie ma możliwości panować nad tym, co robi. Często zdarza się, że uzależnienie w jest na tyle poważne, że alkoholik kradnie, zaciąga długi, a nawet jest w stanie wyprzedać rodzinne zasoby tylko w celu zakupu alkoholu. W skrajnych przypadkach, negatywne emocje rozkłada na najbliższych, niszcząc ich życie.

Choroby alkoholowej nie należy bagatelizować. Zignorowana prowadzi do zaniechania odpowiedniego funkcjonowania organizmu, a często również do śmierci. Pokonanie nałogu alkoholowego jest bardzo żmudne, ale nie niemożliwe. Potrzebne jest tylko znaleźć w sobie odpowiednią ilość silnej woli i podejść do leczenia choroby alkoholowej w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. 

Najskuteczniejszym sposobem wytrwania w abstynencji, a także późniejszego wydostania się z nałogu alkoholowego jest implantacja wszywki alkoholowej. Potwierdzają to nasi pacjenci, którzy mieli możliwość skorzystać już z tego rozwiązania.

Co kryje się pod nazwą wszywka alkoholowa?

Wszywką alkoholową, popularnie określaną jako esperal, nazywa się tabletki Disulfiram, które specjalista wszywa w miejsce nie przeszkadzające w codziennym funkcjonowaniu. To on lekiem, który ma za zadanie skutecznie powstrzymywać chęć wypicia alkoholu, co jest pomocą w wyjściu z nałogu alkoholowego. Kiedy potrzeba spożycia alkoholu się jest tak na tyle ogromna, że domowe sposoby i popularny detoks alkoholowy są niewystarczające, wtedy najlepszym wyjściem jest wszywka alkoholowa, która w odróżnieniu do pozostałych farmakologicznych sposobów, nie powoduje zaburzenia prawidłowego funkcjonowania mózgu pacjenta.

Wszywka alkoholowa to jedno z najskuteczniejszych rozwiązanie w walce o abstynencję. Powodzenie terapii prowadzonych przez specjalistów w oddziałach Naszego Gabinetu to 93%.

Sposób działania wszywki alkoholowej

Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) uniemożliwia rozkład alkoholu. Spożyty alkohol zbiera się i doprowadza do bardzo mocnego zatrucia pokarmowego, popularnie określanego jest jako kac. To o czym trzeba pamiętać to to, że po zaszyciu wszywką alkoholową, skutki zatrucia, jak na przykład skoki ciśnienia, zawroty głowy czy nudności, są o wiele silniejsze niż w przypadku tradycyjnego kaca. Substancja czynna esperalu, która jest zawarta wywołuje na tyle silne działanie, że efektywnie zmniejsza ochotę sięgnięcia po alkohol. Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) jest praktycznie natychmiastowe, ponieważ pierwsze symptomy pojawiają się chwilę po napiciu się alkoholu i mogą nie ustawać przez nawet 10 godzin. Wszywka alkoholowa powoduje określoną reakcję organizmu po znalezieniu się nawet niewielkiej ilości alkoholu we krwi.

Przebieg zabiegu wszycia esperalu w Krakowskim oddziale poradni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet

Wszywka alkoholowa w Krakowie w oddziale Naszego Gabinetu jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Zabieg wszycia esperalu wykonywany jest przez wytypowanych chirurgów z Krakowa i razem ze wstępną konsultacją z lekarzem trwa niespełna pół godziny. Konsultacja medyczna jest niezbędna, ponieważ na niej lekarz sprawdza kondycję zdrowia pacjenta i dopasowuje do niego odpowiednią dawkę preparatu. Dbając o dobre samopoczucie naszych pacjentów w trakcie zabiegów wszycie esperalu odbywa się w znieczuleniu miejsca wszycia, a sam preparat wszywa się pod skórę uzależnionego. To sprawia, że rana bardzo szybko się regeneruje, a rana powstała w wyniku zabiegu jest ciężka do zauważenia. Sam zabieg wszycia esperalu ma nikłą inwazyjność, a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. To sprawia, że leczenie wszywką alkoholową może pozostać zachowane bez wiedzy osób trzecich. W każdym z wybranych pakietów zabiegu (w ośrodkach Naszego Gabinetu dostępne są cztery pakiety) stosuje się albo szwy kosmetyczne, które samoczynnie się rozpuszczają albo tradycyjne szwy chirurgiczne, w których przypadku wymagane jest udanie się na ich usunięcie po koło dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. Należy także przykuć uwagę na to, że w naszej poradni zabiegi przeprowadzane są w za pomocą oryginalnego esperalu, co nie zawsze jest tak oczywiste. 

Co powoduje esperal ?

Decydując się na wszycie esperalu, alkoholik chce walczyć o swoje życie. Zdrowie musi być zawsze na pierwszym miejscu, dlatego wkładamy wszystkie siły w to, aby pomóc uzależnionym, którzy zdecydowali pokonać alkoholizm.

Zaszyty lek nie będzie powodować żadnego bólu czy dyskomfortu. Co więcej, tabletki są niewyczuwalne  podczas żadnych codziennych czynności. Pod żadnym względem pacjent nie będzie odczuwał różnicy w codziennych czynnościach. Najważniejsze jest to, aby unikać spożywanie alkoholu.

Jakich objawów można się spodziewać po spożyciu alkoholu?

Leczenie esperalem jest kojarzone z najwyższą skutecznością, ponieważ powoduje niechęć do picia. Jeśli alkoholik ignoruje obecność wszywki alkoholowej w ciele i podejmie decyzję o napiciu się jakiegokolwiek napoju alkoholowego, musi przygotować się na przykre dolegliwości. Do szczególnie powtarzalnych konsekwencji można zaliczyć:

 • nudności,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaburzenia psychiczne.

Złe samopoczucie utrzymuje się przez 4 do 10 godzin, a w skrajnych przypadkach może powodować drgawki oraz pogłębienie się chorób przewlekłych.

Wśród pacjentów i ich najbliższych panuje złe przekonanie, że esperal rozwiąże problem i wyleczy z choroby alkoholowej. Trzeba pamiętać, że tp nie będzie miało miejsca, jeśli pacjent nie będzie angażować się w przełamanie alkoholizmu i nie zmieni swoich nawyków oraz swojego otoczenia. Esperal wzmocni chęć uwolnienia się od napojów alkoholowych, lecz bez determinacji pacjenta, nie przyniesie oczekiwanych efektów. Oczywiście esperal będzie spełniać swoją rolę, ale bez wsparcia psychoterapii, szanse na pełne wyleczenie są o wiele mniejsze. Zmiany konieczne są zaówno w głowie jak i ciele pacjenta.

Dla kogo zabieg implantacji esperalu?

Kraków jest miastem, gdzie dużo osób poddaje się zaszyciu. Implantacja esperalu w Krakowie jest dedykowane głównie osobom uzależnionym, które nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową samemu. Najważniejszym krokiem jest uświadomienie sobie problemu i zaakceptowanie pomocy osób trzecich. Po wsparcie w leczeniu alkoholizmu mogą zgłaszać się zarówno uzależnieni, jak i ich najbliżsi. Pomagamy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

Wszywka alkoholowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z nałogiem alkoholowym. Wszywki alkoholowe są jedynym gwarantem niespożywania alkoholu, ze względu na to, że spożycie nawet niewielkiej ilości powoduje mnóstwo nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki takiemu, wszywka skutecznie zniechęca osobę uzależnioną do sięgania po napoje alkoholowe.

Decyzję o wszyciu esperalu w Krakowie zawsze podejmuje lekarz. Pacjent zainteresowany wszyciem leku esperal musi się poddać opinii lekarskiej. Nie jest możliwe dokonanie zabiegu wszycia esperalu bez wcześniejszej konsultacji. Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że są czynniki, które ze względu na życie i zdrowie pacjenta, dyskwalifikują z formy leczenia alkoholowego w postaci esperalu. Są to m.in:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • nietrzeźwość pacjenta czy spożywanie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Dyskwalifikują również inne indywidualne objawy, które według lekarza mogą znacząco wpłynąć na działanie wszywki alkoholowej.

FAQ

 1. Ile kosztuje wszywka alkoholowa w Krakowie?

Przychodnia terapii uzależnień Nasz Gabinet – oddział w Krakowie oferuje różne pakiety zabiegu, a ich koszt za implantację oryginalnej wszywki esperal (disulfiram) zaczyna się od 650 zł. Koszt leczenia uzależnienia od alkoholu z użyciem wszywki alkoholowej zależy od tego, jaki standard zabiegu wybierze pacjent lub jaki rodzaj terapii jest dla niego wymagany ze względu na stopień zaawansowania choroby.

 1. Jaki okres wszywka?

Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale praktyka pokazuje nam że esperal działa nawet do 12 miesięcy.

 1. Co jeśli wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po wszyciu esperalu wypicie choćby najmniejszej porcji alkoholu powoduje nudności, a także wiele nieprzyjemnych dolegliwości wypisanych powyżej. Pierwsze dolegliwości pojawiają się do 5 minut od spożycia alkoholu.

 1. Gdzie wszywa się esperal? Dlaczego akurat tam?

Disulfiram wszywa się pod powięź mięśnia pośladkowego. Esperal wszywany w okolicy pośladków ogranicza ból związany z ruchem oraz zapewnia lepsze gojenie się rany. Dodatkową zaletą jest to, że miejsce to jest praktynie niewidoczne gołym okiem. 

 1. Jak nazywa się lek?

Stosowany przez lekarzy lek to oryginalny disulfiram, popularnie określany jako esperal.

 1. Jak długo trwa zabieg zaszycia alkoholowego?

Wszywka alkoholowa wraz z konsultacją lekarską trwa niespełna 30 minut. 

 1. W jaki sposób działa wszywka?

Wszywka esperal zapobiega rozkładowi alkoholu, dzięki czemu prowadzi do silnego pogorszenia się samopoczucia, czyli kaca. Jednakże po implantacji wszywki, objawy są dużo silniejsze. Esperal uwalnia swoje działanie niemal natychmiastowo.

 1. Dlaczego poleca się łączenie ze sobą różnych usług?

Najskuteczniejszym sposobem pokonania choroby alkoholowej jest całkowita terapia. Właśnie dlatego wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia esperalu, polecamy także detoks alkoholowy, który ułatwia wyjście z choroby alkoholowej i oczyszczenie organizmu z toksyn oraz psychoterapię, które pozwalają odzyskać kontrolę nad swoim życiem. 

 1. Czy od razu po zabiegu można udać się do pracy?

Zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, ponieważ zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Jedyne o czym należy pamiętać, to zachowanie czystości opatrunków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności