Dziś uruchomiono nowy kierunek lotniczy z Krakowa

Dziś uruchomiono nowy kierunek lotniczy z Krakowa! Pasażerowie linii lotniczej Ryanair będą mogli polecieć do Rygi.

Z nowego połączenia linii lotniczej Ryanair pasażerowie będą mogli korzystać dwa razy w tygodniu tj.: w czwartki i niedziele.

„Już od dzisiaj dzięki Ryanair do stolicy Łotwy można będzie polecieć z Krakowa.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Rygę i Kraków sporo łączy. Każde z tych miast ma wielobarwną historię, która je ukształtowała.
 To miasta z pięknymi starówkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W czasie zwiedzania Rygi można odczuć bogatą, a jednocześnie trudną historię łotewskiej stolicy.
Na zwiedzanie wystarczą 2-3 dni, więc to idealne miasto na krótki weekendowy wypad. Większość atrakcji jest od siebie w odległości kilkunastominutowego spaceru, także na miejscu nie trzeba martwić się wynajmem samochodu. Ryga słynie głównie z pięknej secesyjnej architektury, która powstała dzięki szybkiemu rozwojowi miasta na przełomie XIX i XX w. Największe jej skupisko mieści się wzdłuż ulicy Alberta. Jej okolice nazywane są kwartałem secesyjnym (Art Nouveau Quarter).

„Ryga pełna uroku i tajemniczości stolica Łotwy wpisana jest wraz ze swoim Starym Miastem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO i może być prawdziwym odkryciem dla polskich turystów. Jesteśmy przekonani, że podróżujący Łotysze również znajdą w Krakowie i Małopolsce niezwykłe miejsca do spędzenia nawet krótkiego jesienno-zimowego wypoczynku.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności