Dziś rozpoczynają się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Wracają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. 24. edycja wydarzenia, zrzeszającego miłośników literatury, odbędzie się w dniach 14-17 października w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Aby ułatwić dojazd w rejon ul. Galicyjskiej, w tych dniach wzmocnione zostaną linie autobusowe nr 174, 178 i 578.

„Człowiek żyje zmianą” ‒ słowa Stanisława Lema stały się hasłem przewodnim tegorocznych 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Przemiany i modyfikacje stały się wszechobecne w każdej dziedzinie i dlatego Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie także wprowadzają zmiany. Tegoroczna edycja targów łączy tradycyjną formułę z działaniami online.

Oficjalne otwarcie 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się 14 października o godzinie 12.00 w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9, w Saloniku Literackim hali Wisła. W otwarciu targów weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podczas targów, poza możliwością odwiedzenia stoisk wydawców, tradycyjne można także wziąć udział w licznych spotkaniach z autorami. W programie wydarzeń towarzyszących między innymi: Festiwal Książki Górskiej, sparing tłumaczeniowy, wystawa reprodukcji obrazów Tamary Łempickiej, Spotkania z Fantastyką, akcja Książka za książkę, szkolenia dla wystawców, debaty, dyskusje, raporty. Na uczestników targów czeka także Strefa Lema i Dziecięca Strefa Warsztatowa.

Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie jest prestiżowy Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza. Konkurs ma na celu popularyzację książek naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. W ubiegłym roku organizatorzy otrzymali 48 zgłoszeń, a laureata tegorocznej edycji poznamy 14 października podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są tutaj.

Godziny otwarcia

  • czwartek, 14 października – od godz. 12.00
  • piątek, 15 października, sobota, 16 października – godz. 10.00-19.00
  • niedziela, 17 października – godz. 10.00-17.00

Informacja o biletach i programie

Bilety na targi znajdziesz tutaj. Więcej informacji o programie wydarzenia i relacji z jego trwania można znaleźć na Facebooku.

Wzmocnienia komunikacji miejskiej

W czwartek i piątek linie autobusowe nr 174, 178 i 578 będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy, z częstotliwością co 15 minut w okresie międzyszczytowym.

Specjalne rozkłady jazdy będą obowiązywać także w sobotę i niedzielę. Wtedy linie nr 174, 178 i 578 będą kursować co 15 minut w godz. ok. 9.30-18.30. Do obsługi linii skierowany zostanie tabor o zwiększonej pojemności.

Z uwagi na fakt, że w niedzielę w związku z Półmaratonem Królewskim w godz. od ok. 9.00 do 14.00 wstrzymany będzie ruch tramwajów na al. Pokoju (od pętli „Dąbie” do ronda Czyżyńskiego), dojazd na Targi Książki będzie możliwy tylko autobusami linii 174, 178 i 578.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności