Chciała skorzystać z toalety. 86-latek stracił oszczędności

Wczoraj, po godzinie 10 do mieszkańca jednego z olkuskich osiedli zapukała młoda kobieta, prawdopodobnie narodowości romskiej. Kobieta poprosiła o możliwość skorzystania z toalety. Nieświadomy zagrożenia senior wpuścił panią do środka, a następnie udał się do kuchni. Kobieta w tym czasie wpuściła do mieszkania swoją koleżankę. Obie poszły  do kuchni i próbowały zając rozmową właściciela mieszkania.

Kobiety wyraźnie chciały odwrócić uwagę starszego mężczyzny, który nie był świadomy, że w tym czasie jego pokój plądruje mężczyzna. Gdy zorientował się, że może paść ofiarą przestępstwa, od razu próbował wyprosić z mieszkania kobiety. Te jednak od razu chwyciły starszego pana za bluzę dociskając go do ściany i  w ten sposób uniemożliwiając mu jakiekolwiek ruchy. 

Mężczyzna przeszukujący mieszkanie zorientował się po odgłosach szarpaniny dochodzących z kuchni, że trzeba uciekać. Wybiegł z mieszkania a w ślad za nim podążyły kobiety. 86-latek od razu udał się do pokoju, gdzie miał schowane oszczędności. Okazało się, że stracił 10 tysięcy złotych. O tym zdarzeniu natychmiast poinformował policję.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności