Zapraszamy na spacer szlakiem Lema. To nie wszystko!

Świętujemy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema!

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza mieszkańców Krakowa na spacer szlakiem Lema. To nie jedyne wydarzenie zaplanowane na 12 września.

Program:

12:00 – 14:00 Spacer szlakiem Lema
To szansa na poznanie ulubionych przez Lema krakowskich ulic i miejsc. Spacerując śladami tego wybitnego pisarza dowiemy się, jakie słodycze lubił i jakim samochodem mknął, by odebrać listy ze swojej skrzynki pocztowej, która znajdowała się w Hotelu Forum. Tych i wielu innych ciekawostek dowiecie się wyruszając razem z nami. Start z Dziedzińca Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15).
Cena biletu: 5 zł.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

12:00-16:00 ,,Matematyka jest cool?” -zabawy logiczne
Tytuł zajęć brzmi niewiarygodnie? A jednak! Te fascynujące zajęcia pokażą, że matematyką można się bawić, jeśli tylko zna się odpowiednie sztuczki. Zabawy logiczne i budowanie przestrzennych modeli to znakomity sposób na uczenie się i poznawanie wielu praw nauki, które rządzą otaczającym nas światem.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Cena biletu: 5 zł*.
*Bilet na warsztaty upoważnia jednorazowo do skorzystania ze “Strefy kreatywności”.

14:00 – 16:00 SPINarium – synchrotron Solaris. Spotkanie z Jackiem Gajem
W czasie dwugodzinnego spotkania dowiemy się, co wspólnego ma książka Stanisława Lema “Solaris” z Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego, które działa w Krakowie przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Czym jest synchrotron i jak działa? A także jak można takie urządzenie wybudować we własnym domu.
Jacek Gaj jest nauczycielem, pasjonatem fizyki, konstruktorem aparatury naukowej i popularyzator nauki. Dzięki niemu uratowanych zostało wiele unikalnych zabytków techniki, zajął się także modernizacją największego generatora van de Graaffa, obecnie wystawionego przy Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Cena biletu: 5 zł.

Informacje i zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności