Zakup akumulatora do samochodu przez sklep online

Artykuł sponsorowany

Akumulator samochodowy dostarcza do rozrusznika energię potrzebną do uruchomienia silnika. Poza oczywistymi elementami, takimi jak reflektory i kierunkowskazy, to głównie dodatkowe systemy bezpieczeństwa i komfortu zwiększają zapotrzebowanie na moc. Ogrzewanie postojowe, podgrzewanie foteli, przedniej szyby i lusterek, wentylatory klimatyzacji, ABS i ESP oraz elektroniczne układy wtryskowe i zapłonowe także wymagają energii do swojego działania. Aby zapewnić tę moc, samochód potrzebuje dobrego akumulatora.

Jaki akumulator wybrać?

Przy wyborze nowego akumulatora ważna jest nie tylko pojemność, ale również odpowiednia technologia. W sklepach internetowych znajdziesz duży wybór renomowanych marek o najlepszym stosunku ceny do jakości. Są to akumulatory samochodowe firm m.in. Exide, Varta Dynamic, Centra, Banner, Bosch i MOLL, Maxgear, YUASA, Comline, VEMO, Magneti Marelli. Możesz wybrać pomiędzy różnymi pojemnościami: od 35 Ah, 70Ah aż do 110 Ah. Największy wybór akumulatorów samochodowych znajdziesz w popularnych sklepach online z częściami samochodowymi, np. w iParts.pl.

Różne rodzaje akumulatorów

Akumulator samochodowy jest elektrochemicznym magazynem energii, który jest niezbędny do uruchomienia silnika spalinowego i dlatego nazywany jest również akumulatorem rozruchowym. Ze względu na przeznaczenie i sposób działania akumulatory dzielą się na ołowiowo-kwasowe, niklowo-kadmowe, niklowo-wodorkowe, litowo-jonowe, żelowe i AGM (gdzie elektrolitem jest włókno szklane). Jeśli planujesz zakup nowego akumulatora, kieruj się nie tylko pojemnością (Ah), ale także warunkami jego eksploatacji w pojeździe. Intensywne użytkowanie wymaga mocnego akumulatora o zwiększonej pojemności. Przy sporadycznym użytkowaniu samochodu lub krótkich podróżach parametry akumulatora mogą być znacznie niższe. Weź również pod uwagę zalecenia producenta, które zawierają informacje o tym, do jakich pojazdów i warunków dany produkt jest przeznaczony. 

Przyczyny szybkiego zużywania się akumulatora

W normalnych warunkach, przy częstym użytkowaniu pojazdu, alternator w pełni ładuje akumulator podczas jazdy. Jeśli jednak pojazd przez dłuższy czas pracuje na biegu jałowym, akumulator się rozładowuje. Zaparkowany samochód w trybie czuwania zużywa do 1% energii akumulatora. Ponadto, w zimie mogą pojawić się problemy z akumulatorem z powodu niskich temperatur. Krótkie podróże, podczas których alternator nie ma wystarczająco dużo czasu, aby w pełni naładować akumulator, mogą również prowadzić do skrócenia żywotności akumulatora samochodowego. Nawet akumulatory samochodowe najpopularniejszych producentów nie są odporne na ten problem.

Specjalistyczny sklep internetowy ułatwia znalezienie odpowiedniego akumulatora do samochodu. Przed złożeniem zamówienia wystarczy sprawdzić kilka ważnych punktów, takich jak technologia, wymiary i umiejscowienie zacisków. Pomoże Ci w tym wyszukiwarka akumulatorów, która jest uporządkowana według marek samochodów.

Jak naładować akumulator samochodowy?

Nowoczesne akumulatory są bezobsługowe, ale nie oznacza to, że nie można przedłużyć ich żywotności przy odpowiedniej pielęgnacji. Najlepszym sposobem zapobiegania przedwczesnemu zużyciu jest unikanie głębokiego rozładowywania akumulatora i regularne ładowanie go do pełnej pojemności. Jeśli więc nie podróżujesz na długich dystansach, z pewnością przyda ci się prostownik (https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/akcesoria,akcesoria-elektryczne,prostowniki,66-79-81.html) do akumulatora samochodowego.

Przed wyjęciem akumulatora należy najpierw odłączyć przewód od zacisku ujemnego, a następnie od dodatniego. Następnie odłączyć akumulator. Aby uruchomić prostownik, należy podłączyć czerwony przewód do dodatniego bieguna akumulatora, a czarny przewód do ujemnego. Następnie podłącz prostownik do prądu i wybierz odpowiedni tryb pracy dla akumulatora rozruchowego. W razie potrzeby przejrzyj informacje zawarte w instrukcji obsługi. Obecne prostowniki do akumulatorów samochodowych ładują różne typy akumulatorów i wyłączają się automatycznie po całkowitym naładowaniu. Z reguły jednak, ze względów bezpieczeństwa, prostownik powinien zostać odłączony od sieci najpóźniej po 24 godzinach. 

Gdzie kupić dobry akumulator online?

W zależności od samochodu wymagania stawiane akumulatorowi są bardzo różne. Możesz znaleźć odpowiedni akumulator za pomocą wyszukiwarki internetowej, wpisując producenta, model i silnik. Dla pewności należy porównać wymiary, pojemność i technologię akumulatora z poprzednio używanym akumulatorem, aby nie było problemów z jego instalacją. Jeśli jednak nie spełniał on wystarczających oczekiwań, zawsze możesz poradzić się profesjonalisty. Wiele dodatkowych pytań dotyczących zakupu akumulatora i odpowiedzi na nie znajdziesz również na tej stronie https://www.iparts.pl/artykuly/faq-zakup-akumulatora-najczesciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi,824.html

Przydatna wskazówka! Kupując akumulator, nie warto decydować się na sprzęt niskiej jakości, a wręcz przeciwnie. Nawet niezawodne produkty o najwyższej jakości nie muszą być drogie. Zamawiając akumulator w sklepie internetowym, który specjalizuje się w sprzedaży części zamiennych do samochodów, możesz mieć pewność, że dostaniesz produkt, który będzie Ci służył przez długi czas. Sklep z dobrą reputacją wyśle towar jak najszybciej po złożeniu zamówienia, a jeśli okaże się, że akumulator nie pasuje do Twojego samochodu, to oczywiście możesz go zwrócić lub wymienić na inny.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności